PORTÁL SPOLOČNEJ ČESKEJ A SLOVENSKEJ EDÍCIE ČASOPISU TVAROVANIE TELA – KONDIČNÝ TRÉNING – ŠPORTOVÁ VÝŽIVA – SUPLEMENTÁCIA FACEBOOKTWITTERINSTAGRAMYOUTUBE PINTERESTGOOGLE RSS ikona

top banner bg

Odoslať e-mailomVytlačiť
 

Aký je najlepší prohormón na svete!

P.R.

Odpovedať na túto otázku nie je žiadna jednoduchá záležitosť, pretože slovíčko najlepší predstavuje pre každého športovca diametrálne niečo iné. Pokiaľ sa snažíte nabrať brutálnu svalovú hmotu, bude pre vás najlepší prohormón ten, ktorý vám takú svalovú hmotu pomôže vybudovať. Ak túžite po vysekaných svaloch až na kosť, oceníte prohormón s inými vlastnosťami.

Methylstenbolone 2cl


Predpokladajme, že ste ten typ, ktorý sa snaží nabrať svalovú hmotu. Aký prohormón vám zaručene pomôže? Podľa skúseností reálnych užívateľov a tvorcov prohormónov môžeme povedať, že jeden z najsilnejších PH je Methylstenbolon.

Methylstenbolone (2,17a-dimethyl-17b-hydroxy-5a-androst-1-en-3-one.)

Methylstenbolone je druh prohormónu odvodený od dihydrotestosterónu (DHT). Tento prohormón je často označovaný ako nenahraditeľný, pokiaľ vám ide o silu, veľkosť svalovej hmoty a extrémne objemy. Medzi kulturistami a odborníkmi je považovaný za hviezdu medzi prohormónmi. Ešte impozantnejšie výsledky vykazuje vo vzájomnej kombinácii s inými PH.

V 90. rokoch spustil búrlivú debatu prohormón pod názvom Superdrol. Tento prohormón, ktorého sila bola porovnateľná s anabolickými steroidmi, sa o slovo prihlásil po prvýkrát v roku 1959, kedy sa uvažovalo o jeho zaradení medzi farmaceutické lieky. Bolo to presne v dobe kedy sa na zoznam medikamentov oficiálne dostal drostanolon a oxymetholon. V roku 2005 prešiel trh s doplnkami výživy v USA značným obmedzením a po veľkom tlaku FDA (úrad pre kontrolu potravín a liečiv) bolo veľa dovtedy bežne dostupných prohormónov zo dňa na deň zakázaných. Tu sa dostávame k téme nášho dnešného článku. Po období zákazu Superdrolu sa práve Methylstenbolon stal jednotkou, silnejšou a bezpečnejšou alternatívou. Vytvorila ho firma Antaeus Labs pod názvom Ultradrol.

Ultradrol 2cl


Methylstenbolone zaraďujeme medzi rýchlo pôsobiaci PH, ktorého výsledky je vidieť už po niekoľkých týždňoch užívania. Užívatelia udávajú nárast svalovej hmoty v priebehu štyroch týždňov až 11 kg!

Výhody užívania Methylstenbolonu:

 • podporuje rýchly nárast svalovej hmoty,
 • veľké svalové objemy bez zbytočného zadržiavania vody,
 • zlepšuje plnosť a tvrdosť svalov,
 • zvýšenie sily,
 • rýchlejšia regenerácia.

Ak je vašim cieľom nárast svalovej hmoty, je možné vďaka Methylstenbolonu získať 7 – 9 kg svalovej hmoty a to vďaka dennej dávke 12 mg po dobu jedného mesiaca.

Ak chcete vyrysovať, je možne zbaviť sa tuku (v priemere až 3%) pri súčasnom získaní 3 kg svalov. U niektorých užívateľov bol aj v tomto období zaznamenaný nárast svalovej hmoty na úrovni 8 – 9 kg!

Typicke ucinky 2cl
Typické účinky užívania Methylstenbolonu: extrémna svalová hmota v rekordne rýchlom čase.


 Methylstenbolone je obľúbený najmä kvôli jeho schopnosti budovať impozantnú svalovú hmotu, ktorá nie je výsledkom zadržiavania vody v organizme. Každý jeden kilogram takto získanej hmoty bude na vašej postave vidieť. Neschopnosť zadržiavať vodu je výsledkom absencie afinity k receptoru progesterónu a nie je možné ho v tele previesť na estrogén. Aromatizovanie je prakticky nemožné, no aj napriek tomu sa odporúča po každom cykle zaradiť PCT.

Ako správne methylstenbolone dávkovať?

Methylstenbolone môže byť použitý buď ako samostatný PH alebo ako súčasť viaczložkových produktov. Najlepšie je začať s nižšou dávkou, aby ste vedeli posúdiť silu, ktorou disponuje. V prípade, že začnete cyklus príliš vysokou dávkou, môžete v tele spôsobiť zadržanie vody z dôvodu hromadenia minerálnych kortikoidov a inhibíciou 11-beta-hydroxylázy v organizme.

Príklady dávkovania:

Ak ste začiatočník

 1. týždeň: 4 – 8 mg denne
 2. - 3. týždeň: 8 mg denne
 3. – 8. týždeň: PCT

Pre skúsených užívateľov

 1. týždeň: 4 – 8 mg denne
 2. - 3. týždeň: 8 -12 mg denne
 3. týždeň: 12 -16 mg denne
 4. - 9. týždeň PCT

Odporúčame PCT aj podporu zdravia pečene najmä u jedincov, ktorí majú alebo mali s pečeňou problémy, resp. zvýšené hodnoty pečeňových testov. Neodporúčame prekračovať odporúčané dávkovania a dĺžku cyklu. Tak ako je dôležitý samotný cyklus, mali by ste dostatočnú pozornosť venovať aj obdobiu PCT (Post Cycle Therpy). Odporúčame produkty z tejto kategórie. Vynikajúci produkt na ochranu pečene a iných orgánov je Gear Support.

Pecen 2cl
Počas užívania methylstenbolonu v žiadnom prípade neodporúčame konzumáciu alkoholu v akomkoľvek množstve.


Metha Quat 2 cl


 

Bedlam 2cl


Deca 2 cl


Titan 2cl