PORTÁL SPOLOČNEJ ČESKEJ A SLOVENSKEJ EDÍCIE ČASOPISU TVAROVANIE TELA – KONDIČNÝ TRÉNING – ŠPORTOVÁ VÝŽIVA – SUPLEMENTÁCIA FACEBOOKTWITTERINSTAGRAMYOUTUBE PINTERESTGOOGLE RSS ikona

top banner bg

Odoslať e-mailomVytlačiť

 

212: Olympia: víťazom Lewis, Šádek 6.

O Olympia Weekend 2017Na jubilejnom desiatom ročníku hmotnostne obmedzeného zápolenia (do 212 libier, čiže do 96 kg; predtým do 202 libier) súperilo 12 pretekárov. Pri svojej premiére na Olympia Weekende dosiahol skvelé finálové 6. miesto český kulturista Milan Šádek, keď upútal najmä estetikou a symetriou svalstva i vynikajúcimi kvadricepsmi. Vytknúť by sa mu azda dala plochosť muskulatúry, čo však súvisí s tým, že Milan – vzhľadom na svoju výšku – má problém vtesnať sa do hmotnostného limitu a v príprave je tak neraz nútený spaľovať svalovú hmotu... Jeho ďalší výkonnostný rast si preto nutne vyžiada prechod do open zápolenia a Milan to vie. Táto sezóna v „dvestodvanástke“ by preto mala byť jeho posledná.

Z prvenstva sa opäť radoval obhajca titulu James „Flex“ Lewis, pre ktorého ide už o šiesty titul v rade. Lewis ťažil zo svojich známych predností v podobe kvality a symetrie muskulatúry – a to doslova od hlavy po päty, vrátane famóznych lýtok a stehien.

Vlaňajšiu druhú priečku si zopakoval Kuvajťan Ahmad Askhanani s brutálnym rozvojom hornej polovice tela, no najmä v čelných postojoch presa len so slabšími kavdricepsmi.

Trio na stupňoch víťazov skompletizoval kompaktne masívny Jose Raymond, ktorý okrem dominantných svalových objemov predviedol i veľmi slušnú pripravenosť.

Fotogalérie Mr. Olympia do 212 nájdete TU. 

Ashkanani Lewis Raymond
Ahmad Ashkanani - Flex Lewis - Jose Raymond 


Flex LewisFlex Lewis backFlex Lewis side
James "Flex" Lewis


Ashkanani frontAshkanani backAshkanani side
Ahmad Ashkanani


Jose Raymond frontJose Raymond backJose Raymond side
Jose Raymond


David Henry
David Henry


Derek L
Derek Lunsford


Milan Sadek frontMilan Sadek backMilan Sadek side
Milan Šádek 


Výsledky

Olympia 2017 212