PORTÁL SPOLOČNEJ ČESKEJ A SLOVENSKEJ EDÍCIE ČASOPISU TVAROVANIE TELA – KONDIČNÝ TRÉNING – ŠPORTOVÁ VÝŽIVA – SUPLEMENTÁCIA FACEBOOKTWITTERINSTAGRAMYOUTUBE PINTERESTGOOGLE RSS ikona

top banner bg

Odoslať e-mailomVytlačiť
 

Kto sa predstaví na Olympia Weekende 2017

V dňoch 14.–16. septembra 2017 sa v Las Vegas uskutoční Olympia Weekend 2017, ktorého súčasťou je aj 53. ročník najprestížnejšej súťaže v profesionálnej kulturistike Mr. Olympia.

O Olympia Weekend 2017


Súťaž založili bratia Joe a Ben Weiderovci a prvý ročník v roku 1965 vyhral legendárny Larry Scott. Odvtedy na sošku Sandowa — trofej pre víťaza — siahlo ďalších dvanásť borcov. Najviac triumfov, obaja po osem, majú na konte Ronnie Coleman a Lee Haney, nasleduje Arnold Schwarzenegger (7) a Dorian Yates (6). Minuloročný víťaz Phil Heath triumfoval doteraz päťkrát a v prípade, že sa mu podarí tohto roku titul opäť obhájiť, vyrovná sa v počte prvenstiev Yatesovi.

V kategórii open bodybuildingu sa predstaví 20 pretekárov. Na Mr. Olympia sa automaticky kvalifikovala prvá pätica z minulého roka: Phil Heath, Shawn Rhoden, Dexter Jackson, Mamdouh Elssbiay a William Bonac, ktorí budú patriť medzi najväčších favoritov na popredné umestenia. Rátať treba aj s jedným z najmasívnejších súčasných top borcov Roellym Winklaarom a do poradia v prvej desiatke môžu prehovoriť aj skúsení Victor Martinez a Johnnie Jackson či mladší pretekári Cedric McMillan, Josh Lenartowicz a Nathan De Asha.

Najstarší účastník v štartovom poli je štyridsaťsedem ročný Jackson, víťaz z roku 2008, ktorý sa na Mr. Olympia predstaví už po osemnástykrát. Nováčikmi v štartovom poli sú Gerald Williams a Jeff Beckham; po druhýkrát sa na pódiu v Las Vegas v open zápolení predstaví český kulturista Lukáš Osladil, ktorý sa doň kvalifikoval víťazstvom na Arnold Classic South America 2017.

O Phil Heath
Phil Heath


O Heath Jackson
Phil Heath vs. Dexter Jackson


O Osladil Olympia 16 Logo
Lukáš Osladil

Zoznam pretekárov:

Jeff Beckham, USA

Lionel Beyeke, Fr.

William Bonac, Hol.

Maxx Charles, USA

Brandon Curry, USA

Nathan De Asha, V. Brit.

Mamdouh Elssbiay, Eg.

Phil Heath, USA

Dexter Jackson, USA

Johnnie Jackson, USA

Josh Lenartowicz, Aus.

Michael Lockett, USA

Victor Martinez, Dom. Rep.

Cedric McMillan, USA

Lukáš Osladil, ČR

Shawn Rhoden, USA

Gerald Williams, USA

Roelly Winklaar, Cur.

Od roku 2008 je súčasťou Olympia Weekendu aj súťaž 212 Olympia pre pretekárov s telesnou váhou do 96 kg (212 libier). Medzi najväčších favoritov patrí víťaz posledných piatich ročníkov James „Flex“ Lewis z Walesu. Medzi jeho najvážnejších súperov bude aj tento rok patriť vlaňajší korunný princ Ahmad Ashkanani, Jose Raymond či víťaz z roku 2008 David Henry. O dobré umiestnenie bude v 13-člennom štartovom poli bojovať aj Čech Milan Šádek.

 

O Flex Lewis
Flex Lewis


O Sadek
Milan Šádek


Súčasťou Olympia weekendu sú aj profesionálne súťaže v ďalších kategóriách. Na Figure Olympia bude Slovensko reprezentovať Adela Ondrejovičová. Je to už jej tretia účasť v Las Vegas; v roku 2015 skončila štrnásta a vlani si polepšila o dve priečky na dvanáste miesto. Vo Women´s Physique Olympia v 28-člennom štartovom poli figuruje aj Margita Zámolová z Česka. Jej krajan Ondrej Kmošťák sa zase predstaví v kategórii Men´s Physique Olympia.

O Ondrejovicova Arizona pro 17
Adela Ondrejovičová


O Margita Zamolova BLOG 33
Margita Zámolová


O Kmostak Diamond Cup PR
Ondřej Kmošťák


Nižšie vám prinášame prehľad štartovných listín všetkých kategórií Olympia Weekendu 2017.

O open


O 212


O class ph


O mens ph


O fitness


O figure


O bikini


O women ph