PORTÁL SPOLOČNEJ ČESKEJ A SLOVENSKEJ EDÍCIE ČASOPISU TVAROVANIE TELA – KONDIČNÝ TRÉNING – ŠPORTOVÁ VÝŽIVA – SUPLEMENTÁCIA FACEBOOKTWITTERINSTAGRAMYOUTUBE PINTERESTGOOGLE RSS ikona

top logo 1 februar

Odoslať e-mailomVytlačiť

II. ročník JIP MAS-WRESTLING CUPu

|text: KAMIL SZWARC

CMWFederaceV sobotu 2. 9. se uskutečnil druhý ročník závodu JIP mas-wrestling cup, na kterým se představili se čtyři ženy a pět mužů. V kategorii žen byla pro naše závodnice velkou výzvou mistryně Polska Klaudia Wieczorek, která má medaile i z ME a MS. Našim závodnicím se nepodařilo získat v zápase s Klaudií ani bod. Největší naději jsme vkládali do Maryny Charytonové, ale neměli jsme doposud možnost porovnání se zkušenou soupeřkou. Každopádně, každá zkušenost je pro další zápasy dobrá, a je cestou k lepším výsledkům. Milým překvapením byla Anit Ondroušková, na jejíž osobu po zápase pronesla slovy chvály i Klaudie. Vítězka teda byla jasná a o druhé místo svedly vyrovnaný boj Maryna a Anit. V prvním souboji se tyčku podařilo vytrhnout Anit; v dalším již byla v technické převaze Maryna a vítězstvím 2:1 si vybojovala druhé místo. Na nelichotivém posledním místě se umístila bez jediného bodu nejlehčí závodnice Barbora Pokorová.

MW JIP cup Charytonova vs.
Charytonová vs. Wieczorek.

MW JIP cup Ondrouskova vs.
Ondroušková vs. Charytonová

Mužská kategorie měla favorita v Mykhaylovi Krasilynetsovi, který je mistrem republiky a bronzovým z ME. Žádnému ze čtyř soupeřů se nepodařilo Mykhayla porazit ani v jednom souboji a tak si připsal vítězství. V boji o druhé místo se utkali Patrik Navara a Filip Steiner. Oba jsou sportovci silových sportů a tak šlo o poměření powerliftera s benčařem, kteří mají za sebou několik mas-wrestlerských tréninků. Závod byl pro oba premiérou a i když na vzájemných trénincích byl doposud lepší Patrik, tak nyní při závodní premiéře nečekaně podlehnul po ryze silovém souboji 2:0. Filip překvapil rychlými starty, po kterých se hned přesunul na stranu, což ho dvakrát přivedlo k vítězství. Druhé místo tedy nečekaně ukořistil Filip Steiner a třetí skončil Patrik Navara. Na čtvrtém místě se umístil Villiam Buzinkay, který měl smůlu, že se musely sloučit kategorie a jeho soupeři byli o desítky kilogramů těžší a z nich porazil jen Antonína Kováře, který skončil bez jediné výhry na pátém místě.

ME JIP cup Krasilynets vs.
Krasilynets vs. Navara

MW JIP cup Buzinkay vs. Ste
Buzinkay vs. Steiner

Na závod jsme se těšili, a už je po něm a nezbývá než počkat na jeho další ročník v roce příštím. Doufáme, že příště nás navštívíte i vy! Letos byly pro závodníky připraveny poháry, diplomy, gastro ceny od firmy JIP a hlavně doplňky firny Czech Virus, které jsou hnacím motorem našich reprezentantů.

MW JIP cup spolocna

V nejbližší době nás můžete vidět a zároveň si zatahat 29. - 30. září na EVLS Prague Showdown, a 30. je pro vás od 14:00 připraven amatérsky závod s názvem "EVLS Mas-wrestling Amateur Cup".