PORTÁL SPOLOČNEJ ČESKEJ A SLOVENSKEJ EDÍCIE ČASOPISU TVAROVANIE TELA – KONDIČNÝ TRÉNING – ŠPORTOVÁ VÝŽIVA – SUPLEMENTÁCIA FACEBOOKTWITTERINSTAGRAMYOUTUBE PINTERESTGOOGLE RSS ikona

top banner bg

Odoslať e-mailomVytlačiť
 

Spomienka na ĽUDA MAJORA

Ludo memory(* 27. 10. 1948 – † 10. 9. 2016)

V nedeľu 10. 9. uplynul rok odvtedy, ako nás vo veku 67 rokov nečakane opustil zakladateľ a prvý šéfredaktor (1991–2016) MUSCLE&FITNESS PhDr. Ľudovít Major.

Ľudo sa zapísal do dejín československej žurnalistiky ako popredný športový novinár. Dlhé roky pracoval v denníku Šport, z ktorého v roku 1991 odišiel, aby si splnil svoj dlhoročný sen – založil mesačník FIT PLUS, ktorý sa po roku pretransformoval do MUSCLE&FITNESS. Na jeho stránkach sa mohol naplno venovať kulturistike a fitness, témam v ktorých patril k najuznávanejším novinárskym osobnostiam nielen v bývalom Československu, ale aj vo svete. Zúročil tak svoje skúsenosti súťažného kulturistu, trénera a funkcionára a pod jeho rukami vyrástol časopis, ktorý bez prestávky vychádza už 27 rokov. Pre nás, Ľudových kolegov, je cťou, že sme mohli byť po jeho boku pritom.

Česť Tvojej pamiatke, Ľudo! Neubehne jediný deň, aby sme na Teba v redakcii nemysleli.