PORTÁL SPOLOČNEJ ČESKEJ A SLOVENSKEJ EDÍCIE ČASOPISU TVAROVANIE TELA – KONDIČNÝ TRÉNING – ŠPORTOVÁ VÝŽIVA – SUPLEMENTÁCIA FACEBOOKTWITTERINSTAGRAMYOUTUBE PINTERESTGOOGLE RSS ikona

top banner bg

Odoslať e-mailomVytlačiť
 

Zomrel profesionál IFBB Dallas McCarver

Vo veku 26 rokov zomrel americký profesionálny kulturista Dallas McCarver. Informáciu priniesla spoločnosť s doplnkami výživy a oblečením RedCon1, s ktorou Dallas spolupracoval.

McCarver 3Mladého kulturistu našiel v jeho dome na Floride jeho spolubývajúci, profesionálny kulturista Josh Lenartowicz, v pondelok poobede. S najväčšou pravdepodobnosťou sa udusil jedlom. Presné príčiny úmrtia polícia stále vyšetruje, cudzie zavinenie však vylúčila.

Krátko pred smrťou Dallas ešte telefonoval so svojou priateľkou Danou Brooke a v pondelok na sociálnej sieti zverejnil aj video, na ktorom robí tlaky na hrudník so 73 kg jednoručkami. Asistuje mu práve Lenartowicz.

Na strednej škole hrával McCarver americký futbal. McCarver začal súťažiť v kulturistike vo veku 21 rokov. Profesionálnu licenciu získal v roku 2012. Na Mr. Olympia 2016 skončil ôsmy. Olympia Weekend 2017 mal v pláne vynechať, pretože sa sústredil na Arnold Classic 2018. V objemovej príprave sa jeho váha blížila k 150 kg a Dallas sa netajil ambíciou v Columbuse zvíťaziť. Zdravotné problémy ho sprevádzali aj počas prípravy na Arnold Classic 2017, kde skončil druhý.

Dallas McCarver

McCarver hardcore

Dátum narodenia: 9. 4. 1991
Bydlisko: Jackson, Tennessee
Výška: 180 cm
Váha: 135 kg (súťažná)
Profesionálne víťazstvá:

IFBB California State Pro 2015
Wings of Strength Chicago 2016

McCarver 1McCarver 2
Dallas McCarver na Arnold Classic 2017.