PORTÁL SPOLOČNEJ ČESKEJ A SLOVENSKEJ EDÍCIE ČASOPISU TVAROVANIE TELA – KONDIČNÝ TRÉNING – ŠPORTOVÁ VÝŽIVA – SUPLEMENTÁCIA FACEBOOKTWITTERINSTAGRAMYOUTUBE PINTERESTGOOGLE RSS ikona

top banner bg

Odoslať e-mailomVytlačiť
 

Bolt pri rozlúčke až tretí; rýchlejší Gatlin a Coleman

Usain Bolt

Jamajský šprintér Usain Bolt pri svojej rozlúčke s kariérou na MS v Londýne obsadil v behu na 100 m tretie miesto. Nerozšíri tak svoju zbierku 11 zlatých medailí z MS. Okrem toho má na konte osem olympijských prvenstiev. Usaina porazil Američan Justin Gatlin časom 9,92 s a pred "Jamajký blesk" sa dostal aj 21-ročný američan Christian Coleman časom 9,95. Mladík s kulturistickým menom študuje na University od Tennessee a profesionálnym atlétom sa stal len v júni 2017. Na pretekoch v Oregone zabehol najrýchlejší čas roka 9,82.

Usain Bolt pred MS ohlásil, že budú jeho posledné. Aj po stovke skonštatoval, že ho telo bolí viac, ako zvyčajne, čo je jasný signál, aby zavesil tretry na klinec. Jamajčan odštartoval svoju hviezdnu kariéru ziskom troch zlatých medailí (100 m, 200 m a štafeta 4 x 100) na OH v Pekingu v roku 2008. O rok neskôr ustanovil dodnes platné svetové rekordy na 100 m (9,58 s) a 200 m (19,19 s).