PORTÁL SPOLOČNEJ ČESKEJ A SLOVENSKEJ EDÍCIE ČASOPISU TVAROVANIE TELA – KONDIČNÝ TRÉNING – ŠPORTOVÁ VÝŽIVA – SUPLEMENTÁCIA FACEBOOKTWITTERINSTAGRAMYOUTUBE PINTERESTGOOGLE RSS ikona

top banner bg

Odoslať e-mailomVytlačiť

 

Eddie Hall k vzpieračom?

Eddie Hall head

Anglický strongman Eddie Hall v máji zvíťazil na World´s Strongest Man v Africkej Botswane, keď predbehol Islanďana Hafthora Björnssona o jeden bod. Vzápätí odhlásil svoj odchod z okruhu profesionálnych siláckych súťaží.

Ťažký tréning a nadmerný príjem kalórií, ktoré musí okolo 180-kilový Eddie denne skonzumovať môžu mať negatívne účinky na jeho zdravie. Pred rokom lekári Eddiemu odporučili znížiť hotnosť, pretože jeho srdce a orgány by to nemuseli dlho vdržať. Preto sa rozhodol znížiť svoju hmotnosť.

"Je to veľký tlak na orgány," hovorí Eddie. "Chcem sa vrátiť do normálneho života, mať dobrý spánok a nosiť bežné oblečenie. Chcem byť schopný cestovať lietadlom bez toho, aby som si musel objednať dve sedadlá. Sedem rokov som nemal poriadnu dovolenku."

Zo športu však Eddie úplne neodchádza. Nedávno sa v interview pre The Express zmienil, že ho láka vzpieranie, najmä s vidinou zisku olympijskej medaily. "Málokto dokáže zdvihnúť 200 kg nad hlavu. Ja to zvládam čistou silou, bez znalosti techniky. Možno stojí za to vyskúšať to."

 

V detstve sa Eddie venoval súťažne plávaniu, bol dokonca aj členom olympijského výberu. V štrnástich však skončil a neskôr sa začal venovať silovým športom.