PORTÁL SPOLOČNEJ ČESKEJ A SLOVENSKEJ EDÍCIE ČASOPISU TVAROVANIE TELA – KONDIČNÝ TRÉNING – ŠPORTOVÁ VÝŽIVA – SUPLEMENTÁCIA FACEBOOKTWITTERINSTAGRAMYOUTUBE PINTERESTGOOGLE RSS ikona

top banner bg

Odoslať e-mailomVytlačiť
 

V 5. kole strongman ligy ďalšie víťazstvo Štefaňáka

 |text: PAVOL GUGA

V sobotu, 15. júla, sa na Duchonke odohralo v poradí piate kolo Slovenského pohára silných mužov, ktorý nesie toho roku názov Allnutrition cup. Generálny partner, výrobca doplnkov výživ Allnutrition zároveň dodáva ceny pre pretekárov. V sobotu súperilo sedem borcov.

Strongman Duchonka nastup


sasimNa hrádzi na Duchonke sa stretli siláci už po tretíkrát. Súťaž rozhodoval Pavol Guga s organizátorom Braňom Golierom, úlohy moderátora sa zhostil Milan Gabrhel a o správnosť výsledkov sa starala Mária Golierová. Rodina Golierovcov sa tak v spolupráci so Slovenskou asociáciou silných mužov postarala o dobre zorganizované preteky.

Úvod patril ťahaniu dvoch dodávok za sebou. Nerovnosť terénu sa prejavila hlavne na začiatku, kde bol mierny problém rozhýbať obe autá. Po rozpačitom štarte to ale potom šlo zľahka. Od úvodného hvizdu píšťalkou diktoval tempo aktuálny líder bodovania Allnutrition cupu Maroš Štefaňák. Vedenia sa ujal hneď po prvom teste sily pred nováčikom Viktorom Suchým a Palim Horňákom.

Po ťahaní dodávok nasledovali štyri pretočenia 400-kilovej pneumatiky. Opäť sa z víťazstva radoval Štefaňák pred Tomášom Jurkovičom a Horňákom.  Prekvapením na danom teste bol práve Jurkovič, ktorý patril medzi najľahších pretekárov (súťaží aj v kategórii strongmanov do 90kg) v štartovom poli. Druhé miesto mu dodalo sebavedomie do ďalších disciplín.

Stred pretekov patril zdvihu 115 kg vážiacej klady. Tu sa tlačil do popredia mladší s bratov Pirosovcov. Tomáš Piros nasúkal poľahky päť zdvihov a danú disciplínu vyhral. So štyrmi pokusmi sa delili o druhé miesto Horňák a Štefaňák, dva platné pokusy a tretie miesto si vybojoval Denis Hanák. Zvyšné trio pretekárov, Kollár, Suchý a Jurkovič, nepredviedlo ani jeden platný zdvih.

Predposlednou skúškou našich pretekárov bolo nosenie kufrov o váhe 120 kg na vzdialenosť 20 metrov. Už tretiu víťaznú disciplínu si pripísal Štefaňák a mieril tak za ďalším víťazstvom v Slovenskom pohári. Za ním skončil Horňák a tretie miesto vybojoval Tomáš Piros.

Záver patril mŕtvym ťahom s osobným automobilom. Dvaja borci nedokázali automobil usadený na konštrukcii zodvihnúť ani raz. Tretie miesto v danom teste si so štyrmi zdvihmi vybojoval Kollár. Trio Horňák, Hanák a Piros skončilo druhom mieste s piatimi zdvihmi a prvenstvo získal so siedmimi Štefaňák.

Štyri víťazné disciplíny a jedno druhé miesto tak určilo za víťaza piateho kola Allnutrition cup-u, alebo Slovenského pohára silných mužov, Maroša Štefaňáka. Jeho impozantné výkony počas celých pretekov len potvrdili, že Allnutrition cup má správneho lídra bodovania. Najmä pri pretáčaní 400-kilogramovej pneumatiky za pomoci kolena pripomenul výkony hodné Braňa Goliera v jeho najlepšej forme.  Odnáša si tak ďalšie cenné víťazstvo.

Druhý skončil Pavol Horňák. Ten sa vrátil posilnený skúsenosťami s medzinárodnej súťaže z Ukrajiny. Jeho vyrovnaný výkon počas celých pretekov a žiadna nula v kolónke disciplín mu zaručili doposiaľ najlepšie umiestnenie v prebiehajúcom ročníku.

Tretie miesto si odniesol z Duchonky Tomáš Piros. Ten po nervóznom začiatku nastolil neskutočné tempo a ak by mali preteky o jednu, možno dve disciplíny viac, z bronzu mohlo byť striebro. Aj tak je jeho tretie miesto skvelým výsledkom a tiež bez nuly v kolónke výkonov, čo platí hlavne pre mŕtve ťahy, ktoré si on i Pali Horňák značne zlepšili.

Ďakujeme všetkým zúčastneným a strongmanom za predvedené výkony a podporu.

Výsledky: 1. Maroš Štefaňák 33,5 b, 2. Pavol Horňák 26,5 b, 3. Tomáš Piros 21,5 b, 4. Denis Hanák 20,5 b, 5. Viktor Suchý 11,5 b, 6. Tomáš Jurkovič 11 b, 7. Radovan Kollár 5,5 b.

 Strongman Duchonka tlak
Tomáš Piros


Strongman Duchonka pneu
Maroš Štefaňák


Strongman Duchonka pnet ii
Pali Horňák 


Strongman Duchonka spolocna

Šieste kolo Allnutrition cup-u bude 28. augusta v Martine pri obchodnom centre Tulip. Výkonnosť pretekárov postupne narastá a bude zaujímavé sledovať, kto sa bude radovať z víťazstva na predposlednom kole Slovenského pohára v Martine.

Rodina Golierových sa na Vás potom teší na finále Allnutrition cupu v Bánovciach nad Bebravou!