PORTÁL SPOLOČNEJ ČESKEJ A SLOVENSKEJ EDÍCIE ČASOPISU TVAROVANIE TELA – KONDIČNÝ TRÉNING – ŠPORTOVÁ VÝŽIVA – SUPLEMENTÁCIA FACEBOOKTWITTERINSTAGRAMYOUTUBE PINTERESTGOOGLE RSS ikona

top banner bg

Odoslať e-mailomVytlačiť
 

IFBB Europa Dallas Pro 2017

ifbb proCez víkend 17. - 18. júna sa v Texase uskutočnila IFBB Europa Dallas Pro 2017. Sériu profesionálnych súťaží Europa Games Get Fit & Sports oganizuje bývalá profesionálna kulturistka Betty Paris s manželom Edom. V Dallase sa predstavili pretekári v kategóriách kulturistiky do 212 libier, physique mužov, physique žien, figure a v kulturistike vozíčkarov.

V kulturistike do 212 libier (96 kg) bojovalo o víťazstvo 21 pretekárov. Zvíťazil Američan Shaun Clarida. Len 157 centimetrov vysoký pretekár s váhou okolo 76 kg odsunul na druhé miesto svojho masívnejšieho krajana Charlesa Dixona. Tretí skončil Bulhar Dobromir DelevSlovenský pretekár Andrej Mozoláni obsadil jedenástu priečku; Čech Jan Kubík skončil šestnásty.

Clarida frontClarida back
Shaun Clarida


Dixon frontDixon Back
Charles Dixon


Delev frontDelev BAck
Dobromir Delev


Mozolani tricepsMozolani back
Andrej Mozoláni


Kubik frontKubik side
Jan Kubík


Semifinálové porovnávanie kategórie do 212 libier


Europa Dallas 2017 212


V kulturistike vozíčkarov zvíťazil Harold Kelley, v physique mužov Logan Franklin. V physique žien pri svojom debute v profesionálnej divízii zvíťazila absolútna majsterka sveta Jekaterina Grima z Ukrainy, vo figure triumfovala Natalia Abraham Coelho.

Kelley
Harold Kelley


Wheelchair


Franklin
Logan Franklin


Physique results


Grima
Jekaterina Grima


women ph results


Coelho

Natalia Abraham Coelho


Figure results

Víťazi jednotlivých kategórii získali právo štartu na Olympia Weekende 2017 v príslušnej kategórii.