PORTÁL SPOLOČNEJ ČESKEJ A SLOVENSKEJ EDÍCIE ČASOPISU TVAROVANIE TELA – KONDIČNÝ TRÉNING – ŠPORTOVÁ VÝŽIVA – SUPLEMENTÁCIA FACEBOOKTWITTERINSTAGRAMYOUTUBE PINTERESTGOOGLE RSS ikona

top banner bg

Odoslať e-mailomVytlačiť
 

Juraj Višný má 80!

Legenda československej kulturistiky oslavuje dnes, 7. júna, okrúhle 80. narodeniny.

VÝROČÍ ING. JURAJ VIŠNÝ


Ing. arch. Juraj Višný sa narodil 7. júna 1937 v Bratislave. Vyštudoval architektúru na Slovenskej technickej univerzite. V 60. rokoch bol jedným zo zakladateľov kulturistického hnutia v Československu a aj jeho zásluhou bola kulturistika uznaná Československým zväzom telesnej výchovy a športu v roku 1964.

V roku 1968 sa stal absolútnym víťazom prvých majstrovstiev Československa. Jeho vyšportovaná postava mu vyniesla rolu supermana vo filme Václava Vorlíčka Kto chce zabít Jessie? z roku 1966. Po odchode z Československa sa s manželkou Alicou a dcérou Andreou usadili natrvalo vo Švajčiarsku. Až do odchodu do dôchodku v roku 2002 vykonával profesiu architekta. Aj vo veku 80 rokov stále aktívne cvičí s cieľom udržať si zdravie a spolupracuje s časopisom M&F ako autor článkov a blogger. Jeho zaujímavé postrehy si môžete prečítať tu.

K jeho životnému jubileu mu gratulujeme!

Visny a Big Ramy 2015
Juraj Višný a Big Ramy na Olympia Weekende 2015 v Las Vegas.