PORTÁL SPOLOČNEJ ČESKEJ A SLOVENSKEJ EDÍCIE ČASOPISU TVAROVANIE TELA – KONDIČNÝ TRÉNING – ŠPORTOVÁ VÝŽIVA – SUPLEMENTÁCIA FACEBOOKTWITTERINSTAGRAMYOUTUBE PINTERESTGOOGLE RSS ikona

top banner bg

Odoslať e-mailomVytlačiť
 

WORKOUT MĚLNÍK BATTLEMANIA 2017

BattleManiaLOGOV sobotu 17. 6 2017 se v Mělníku setkají příznivci cvičení s vlastním tělem na 2. ročníku komplexní soutěže ve Street Workoutu - BATTLEMANIA 2017. Soutěž pořádá místní sportovní tým Workout Mělník, z.s. pod vedením organizátora akce Tomáše Vágnera.

Jedná se o street workoutovou událost, neboli battle, kde se mezi sebou utkají soutěžící jak muži, tak ženy a budou bojovat o pohár a ceny od našich sponzorů. Akce proběhne na NOVÉM street workoutovém hřišti od firmy RVL13, které je jedním z největších svého typu a nachází se v areálu centra prevence kriminality, ulice Karolíny Světlé 595 na Mělníku. Na tomto místě, nechalo dokonce město Mělník letos vybudovat novou dopadovou plochu o velikosti 150m2, takže velká změna k lepšímu pro soutěžící oproti minulému ročníku.ň

Video z Battlemania 2016


Zeptali jsme se na pár podrobností organizátorů akce:

Jaké jsou novinky letošního ročníku ?

Hlavním lákadlem je bezesporu úspěšný trenér a světový rekordman ve shybech JAN KAREŠ, který převzal nad akcí záštitu a pokusí se společně s Martinem Müllerem překonat svůj rekord v počtu shybů za 6 hodin.  Jsme moc rádi, že přijal na začátku roku naše pozvání. Další novinkou je, že se nám podařilo sehnat hosta a zároveň soutěžícího ze Srbska a Černé hory, kterým je IVAN MARKIOLI, člen celosvětového motivačního týmu BAR BROTHERS. Za zmínku také stojí potvrzená účast kvalitních soutěžících ze zahraničí, převážně z Polska (účastníků akcí Bar Warrior a FIBO), Slovenska a také jednoho atleta z Mexika. Samozřejmě představí se i TOP závodici z ČR.

Jak je náročná příprava na takovou akci a co je cílem battlu ?

Náš tým funguje již přes 3 roky. Za tu dobu máme základnu stálých členů, kteří zajišťují organizaci a rodinných kamarádů a přátel, kteří nám pomáhají. Prvotní příprava ale proběhla opět začátkem ledna letošního roku, kdy jsme požádali město Mělník o částečnou dotaci a druhou polovinu zaplatí klub ze svých prostředků a finančních darů od našich stálých sponzorů. Cílem je, motivovat lidi k pohybu a sportu všeobecně. Aby se zde potkali lidi se stejným zájmem, předali si rady a dosavadní zkušenosti, odnesly si z akce spousty zážitků a dobré nálady. Každý ať si dělác co chce a předvede, co umí a co ho baví.  Akce je pro každého, kdo má rád sport a cvičí jak venku tak třeba ve fitku silově.

Jsou změny v disciplínách a kdo bude soutěžící hodnotit ?

Soutěžící bude opět hodnotit šestičlenná kvalitní porota z ČR s bohatými zkušenostmi, jejíž složení naleznete na oficiálním webu akce. Na webových stránkách také naleznete pravidla, která budou ještě připomenuta soutěžícím před začátkem akce. Disciplíny, jsme pro letošní ročník vybrali stejné jako loni, ale s malou změnou pro komplexnost cvičení celého těla tj. - WEIGHTED (což jsou striktní shyby, kliky na bradlech + NOVĚ DŘEPY NA JEDNÉ NOZE s přidanou váhou na opasku), FREESTYLE (volný styl na hrazdě, bradlech a zemi) – zde bude do semifinále postupovat 10 atletů v kategorii do 75kg a MUSCLE-UPS (striktní shyb s přesunem těla nad hrazdu). Všechny disciplíny jsou opět i pro ženy, budeme moc rádi když dorazí a soutěže se zúčastní jako minulý rok!

Jaké budou váhové kategorie a jaká přidaná zátěž bude v disciplíně Weighted ?

Letos jsme zde udělali změnu a přidali jednu váhovku, tzn. Pro disciplíny WEIGHTED a FREESTYLE je nově váhová kategorie do 75kg / 75-85kg / od 85kg. Pro disciplínu MUSCLE UPS zůstává jedna váhová kategorie. Ženy budou mít pouze jednu váhovou kategorii. Co se týká kategorie Weighted muži, tak zde budou shyby s přidanou zátěží 32kg, u kliků na bradlech 48kg a u dřepů na jedné noze 24kg. Opět zůstává kategorie Weighted ženy, která minulý rok ukázala, že i dívky dovedou zvedat velké váhy. Zde jsou shyby + 4kg, kliky na bradlech +8kg a dřepy na jedné noze +6kg. Sami jsme zvědaví na jejich výkony a všechny soutěžící povzbudíme a namotivujeme !

Pohybuje se ve workoutu spíše více mužů než žen, kolik dívek se tak v ČR zúčastní soutěží ?

Těžko říct, kolik dívek se workoutu věnuje. Stále to není žádná sláva, ale rok od roku se to lepší a objevují se nové tváře. Ženy mají v tomto sportu větší zastoupení spíše v zahraničí. Ty, které se účastní pravidelně těchto soutěží u nás, bychom napočítali na prstech jedné ruky. Možná bude důvodem strach, ale není se opravdu čeho bát. V porotě máme letos 2 ženy. Tento sport a životní styl je o motivaci a je pro každého. Některé známé jména jsme již oslovily, tak budeme doufat, že opět dorazí.

Budete také soutěžit, nebo zůstanete pouze jako organizátoři akce?

Druhý ročník bude jistě více náročný, co se organizace týče, takže po domluvě by měl „soutěžit“ pouze jeden člen týmu v nabité disciplíně freestyle.  Chceme především uplatnit náš tým jako realizační a organizační skupinu battlu, abychom zajistili správný průběh akce a nic se zbytečně nepokazilo.  Je totiž velice důležité, abychom dodrželi i časový harmonogram celého dne a každý měl tak možnost odjet včas domů.

Co sponzoři, kteří hrají jistě také důležitou roli a pomáhají s tím, aby se soutěž mohla uskutečnit?

Ano, bez nich by to nešlo a pro druhý ročník jsme se opět dohodli na spolupráci se stejnými partnery a oslovili i nové, za což jsme moc rádi a nesmírně vděční, že je zajímá právě tato sportovní akce! Na našem webu jsme již zveřejnili jejich seznam a dále je prezentujeme, také na naší facebook události battlu. Generálním sponzorem projektu „Battlemania“ je město Mělník a FORD Auto IN. Všem sponzorům velice děkujeme a všichni se již těšíme na začátek akce! Akce začíná v 10:30 hod. Registrace soutěžících od 8:30 na místě.

Veškeré informace, včetně toho, jak se do soutěže přihlásit, naleznete na oficiálním webu soutěže nebo na facebooku.

BattleMania Harmonogram