PORTÁL SPOLOČNEJ ČESKEJ A SLOVENSKEJ EDÍCIE ČASOPISU TVAROVANIE TELA – KONDIČNÝ TRÉNING – ŠPORTOVÁ VÝŽIVA – SUPLEMENTÁCIA FACEBOOKTWITTERINSTAGRAMYOUTUBE PINTERESTGOOGLE RSS ikona

top banner bg

Odoslať e-mailomVytlačiť
 

Vo Varíne zvíťazil Maroš Štefaňák

|text: PAVOL GUGA

sasimVo Varíne neďaleko Žiliny sa v sobotu 27. mája 2017 odohralo tretie kolo Slovenského pohára silných mužov – Allnutrition Cup. Spoločnosť ALLNUTRITION prepožičala meno celému ročníku Slovenského pohára a zabezpečuje aj ceny pre víťazov. Organizácie sa zhostila pretekárka v súťažiach silných žien Mária Kubičková a Robo Kreana, niekdajší účastník strongman ligy, s podporou Slovenskej asociácie silných mužov. V doobedňajších hodinách bol na programe súboj nováčikov v kategóriách mužov a žien. Po obede nasledovali preteky v open kategórii žien a tretie kolo Allnutrition cup-u. Doposiaľ mal pohár dvoch víťazov a to Maroša Štefaňáka v Prešove a Tomáša Pirosa v Kajali. O víťazstvo v treťom kole prišlo zabojovať 15 borcov.

Úvod netradične patril prehadzovaniu gule cez horizontálnu priečku. Prašný terén neprial štvorici pretekárov, ktorí si zapísali nulu. Prvenstvo si vybojoval Štefaňák za osem prehodení. Piros, Gabriel Tóth a Zsolt Zlatner sa delili o druhú priečku so šiestimi prehodeniami a dvojica Jozef Vrtal a Norbert Nagy získala na úvod bronz za 5 úspešných pokusov.

Varin strongmen


Nasledoval 300 kilogramový superyoke. Už v niekoľkých kolách potvrdil dominanicu v danej disciplíne Peter Supák, ktorý i vo Varíne v tomto teste zvíťazil. Za ním sa umiestnil Jozef Vrtal a tretí skončil Štefaňák.

V strede pretekov na borcov čakalo dvíhanie 120 kilogramov vážiacej nápravy. Až neuveriteľných desať pretekárov si pripísalo do tabuľky nulu! Prekvapivým víťazom sa stal Nagy za 4 opakovania, ktorý prišiel na vôbec prvé kolo SP! Skvelú techniku predviedol Piros, ktorý si vybojoval v náprave striebro za tri zdvihy, tretí skončil Štefaňák s dvomi.

Predposledným testom sily bolo nosenie 240-kilogramovej ohrady. Rozhodovali sekundy a stotiny. Najrýchlejší bol Pavol Horňák, aktuálny majster SR silných mužov v kategórii do 105 kg, pred Vrtalom, ktorý po Púchove a Kajali predvádzal jeden z jeho najlepších výkonov na pretekoch. Tretí v predposlednej disciplíne skončil opäť Šťefaňák.

Záver vydarených pretekov patril ťahaniu hasičského auta. Víťazstvom v disciplíne si vybojoval celkové prvenstvo Štefaňák. Ten tak dal zabudnúť na druhé miesto z Kajalu a opäť pocítil chuť víťazstva. Jeho bilancia je v skutku obdivuhodná. Štyrikrát sa zúčastnil SP, trikrát vyhral, raz bol druhý. Toho roku má zatiaľ v bodovaní Allnutrition Cup-u najvyšší bodový zisk.

Tretie miesto zo záverečnej disciplíny prinieslo druhé celkové umiestnenie pre Pirosa. Ten prišiel namotivovaný po domácom víťazstve a jeho dlhoročné skúsenosti a odhodlanie mu zabezpečili striebro. Ak bude naďalej pokračovať v predvedených výkonoch, môžeme očakávať útok na prvé tri miesta konečného bodovania!

Tretí skončil vo Varíne Jozef Vrtal. Vyrovnanosť výkonov mu priniesla prvú medailu zo série SP. Pokiaľ sa zúčastní i nasledujúcich kôl, bude ešte zaujímavé sledovať konečné výsledky bodovania.

Výsledky: 1. Maroš Štefaňák 69 b, 2. Tomáš Piros 53 b, 3. Jozef Vrtal 52,5 b, 4. Norbert Nagy 52,5 b, 5. Pavol Horňák 50,5 b, 6. Peter Supák 46 b, 7. Zsolt Zlatner 44 b, 8. Peter Očovay 35,5 b, 9. Gabriel Tóth 33 b, 10. Denis Hanák 32 b, 11. Peter Kováč 18 b, 12. Tomáš Mašlonka 17 b, 13. Ladislav Kovácz 17 b, 14. Radovan Kollár 13 b, 15. Viktor Suchý 6 b

Vo Varíne sa zišlo veľa skvelých pretekárov, videli sme množstvo naozaj impozantných výkonov. Skvelá organizácia Roba Kreanu a Majky Kubičkovej potešila prítomných divákov, ktorí mohli vidieť jedno z kôl Allnutrition cup-u. Sme veľmi radi, že sa preteky podarilo zaradiť do kalendára SP a ďakujeme im za odvedenú prácu. Najbližšia zastávka Slovenského pohára - Allnutrition cup-u je 17. júna v Banskej Bystrici! Veľa sily priatelia!