PORTÁL SPOLOČNEJ ČESKEJ A SLOVENSKEJ EDÍCIE ČASOPISU TVAROVANIE TELA – KONDIČNÝ TRÉNING – ŠPORTOVÁ VÝŽIVA – SUPLEMENTÁCIA FACEBOOKTWITTERINSTAGRAMYOUTUBE PINTERESTGOOGLE RSS ikona

top banner bg

Odoslať e-mailomVytlačiť
 

New York Pro 2017: Šádek i Zámolová 3.  

ifbb proV sobotu 20. mája sa konala profesionálna súťaž IFBB New York Pro 2017. Súťažilo sa v kategóriách kulturistiky mužov open, kulturistiky mužov do 212 libier, classic physique a physique mužov, physique, figure a bikini fitness žien. Víťazi jednotlivých kategórii získali právo štartu na Olympia Weekende 2017 v príslušnej kategórii.

V kulturistike mužov zvíťazil Sergio Oliva Jr. Syn trojnásobného víťaza (1967-1969) Mr. Olympia Sergia Olivu staršieho triumfoval pred Jonathanom Delarosom a Juanom Morelom. Český pretekár Tomáš Kašpar skončil 11.

Oliva chest
Sergio Oliva Jr.Delarosa
Jonathan DelarosaJuan Morel
Juan MorelTomas Kaspar
Tomáš Kašpar


V kategórii kulturistiky do 212 libier (96 kg) zvíťazil veterán Ronny Rockel pred Shaunom Claridom. Český kulturista Milan Šádek obsadil tretiu priečku. Šádek sa na tohtoročnú  212 Olympia kvalifikoval víťazstvom na Europa Charlotte Pro 2017. Jeho krajan Jan Kubík skončil v New Yorku na 16. mieste.

Rockel
Ronny RockelClarida
Shaun Clarida


 

Sadek
Milan ŠádekKubik
Jan Kubík


V kategórii classic physique zvíťazil Breon Ansley a vo physique mužov Andre Ferguson.

Ansley
Breon Ansley


 

Ferguson
Andre Ferguson


Vo physique žien zvíťazila Američanka Shanique Grant, ktorá patrí medzi najväčšie favoritky na víťazstvo na Olympia Women´s Physique Showdown. Druhá skončila Maria Rita Penteado a tretia česká pretekárka Margita Zámolová.

Grant
Shanique Grant


 

Zamolova
Margita Zámolová


Vo figure žien skončila na 1. mieste Natalia Soltero a v bikini zvíťazila Sheena Jayne Martin.

Soltero
Natalia Soltero


Martin
Sheena Jayne Martin


Kompletné výsledky a fotografie nájdete TU.