PORTÁL SPOLOČNEJ ČESKEJ A SLOVENSKEJ EDÍCIE ČASOPISU TVAROVANIE TELA – KONDIČNÝ TRÉNING – ŠPORTOVÁ VÝŽIVA – SUPLEMENTÁCIA FACEBOOKTWITTERINSTAGRAMYOUTUBE PINTERESTGOOGLE RSS ikona

top banner bg

Odoslať e-mailomVytlačiť
 

Allnutrition.sk CUP 2017 v Prešove 

|text: PAVOL GUGA

V pondelok 8. 5. 2017 sa v Prešove konal jedenásty ročník Slovenského pohára silných mužov. Názov ALLnutrition cup 2017 dostal podľa sponzora, ktorý dodal ceny pre víťazov a súťaž sa uskutočnila pod záštitou primátorky mesta Prešov Andrei Turčanovej. Na regulárnosť súťaže dohliadal medzinárodný rozhodca, Pavol Guga, ktorý spoločne s Milanom Gabrhelom a našim technickým tímom pripravil skvelé podmienky pre súťažiacich.

Strongman Prešov


Jedenásť pretekárov sa postavilo proti piatim náročným testom sily. Železná, 115-kilogramov vážiaca klada potrápila v úvode pretekov všetkých zúčastnených. Najlepšie sa darilo Máriovi Fuskovi s piatimi opakovaniami. Za ním skončil Tomáš Piroš so štyrmi a trojica Michal Dzivjak, Denis Hanák, Peter Očovay s tromi opakovaniami. 

Nasledovalo nosenie páru 120 kilogramových kufrov. V zdvojenej disciplíne sa ako pomocný rozhodca predviedol Lukáš Klimeš, člen technického tímu, ktorý počas siláckeho semináru úspešne zvládol skúšky na rozhodcu strongman podujatí. Najsilnejší úchop z našich borcov predviedol Maroš Štefaňák, ktorý za sebou nechal Petra Supáka a Hanáka.

V disciplíne č. 3 siláci dvíhali zadnú nápravu auta od spoločnosti HS-Plus, ktorá bola tiež partnerom podujatia, za čo veľmi pekne ďakujeme! Už druhú víťaznú disciplínu si pripísal Štefaňák  s 11-timi opakovaniami pred Dzivjakom (10) a duom Peter Supák – Denis Hanák (po 8).

Predposlednou skúškou bolo prenesenie 160 kilogramového erbu a následne jeho pritiahnutie do cieľa v kovových saniach. Víťazný hattrick v disciplínach vybojoval Štefaňák, ktorý tak postupne doťahoval stratené body z úvodu súťaže. Nasledoval ho majster SR v kategórii do 105 kg Horňák a tretie miesto získal opäť Hanák. 

Záver patril priťahovaniu automobilu naloženom ženami z Prešova. I tu bol rovnaký víťaz, Maroš Štefaňák, ktorý z piatich testov vyhral 4 a získal tým i víťazstvo v úvodnom kole Slovenského pohára silných mužov. Po minulom roku, kedy dokázal prísť a zvíťaziť v Banskej Bystrici, sa tak raduje z druhej výhry zo série podujatí Slovenského pohára silných mužov.

Druhé miesto pripadlo Denisovi Hanákovi, ktorý sa na sezónu dobre pripravil a bol sviežim prekvapením podujatia. Predviedol vyrovnaný výkon počas celého priebehu a právom získal striebro. Išlo tak o jeho vôbec prvé medailové umiestnenie! Tretí skončil Peter Supák. Tradičný účastník Slovenského pohára sa tak po zranení utrhnutého bicepsu skvele zotavil a druhé miesto v kategórii do 105 kilogramov potvrdil teraz bronzovou medailou v open kategórii.

Výsledky 1.kola: 1. Maroš Štefaňák 49,5b, 2. Denis Hanák 43,5b, 3. Peter Supák 33b, 4. Peter Očovay 33b, 5. Tomáš Piros 32b, 6. Michal Dzivjak 32b, 7. Pavol Horňák 29,5b, 8. Mário Fuska 29b, 9. Tomáš Mašlonka 22,5b, 10. Radovan Kollár 11b, 11. Tomáš Jurkovič 7b

Ďakujeme všetkým, ktorí napomohli k zdarnému úvodnému kolu Slovenského pohára silných mužov, pani primátorke Andrei Turčanovej, partnerom a v neposlednom rade pánovi Vlčekovi, bez ktorého pomoci by toto podujatie nemohlo dopadnúť tak dobre ako dopadlo. Snáď sa v Prešove siláci objavia i v budúcom roku! Najbližšie sa vidíme 20. mája na druhom kole SP organizovanom Tomášom Pirosom v Kajali! Veľa sily priatelia!