PORTÁL SPOLOČNEJ ČESKEJ A SLOVENSKEJ EDÍCIE ČASOPISU TVAROVANIE TELA – KONDIČNÝ TRÉNING – ŠPORTOVÁ VÝŽIVA – SUPLEMENTÁCIA FACEBOOKTWITTERINSTAGRAMYOUTUBE PINTERESTGOOGLE RSS ikona

top banner bg

Odoslať e-mailomVytlačiť

I. deň ME: zlato pre ČR v klasickej kulturistike

|text a foto: ERIK RÉDLI
ifbbVo štvrtok (4. 5. ) na obed odštartovali Majstrovstvá Európy IFBB v kulturistike a fitness 2017 kategóriami klasickej kulturistiky juniorov, mužov a masters. Reprezentant ČR Lukáš Topinka získal zlatú medialu v kategórii klasickej kulturistiky (KK) do 175 cm.

Pavel Brožek v klasickej kulturistike od 40 do 49 rokov obsadil vo finále 5. miesto; Zbyněk Buvala skončil v klasickej kulturistike nad 50 rokov 6. Slovák Peter Bella obsadil v kategórii games classic bodybuilding, určenej pre vyšších pretekárov s menším objemom svalstva, 6. miesto.

Ďalej sa zo Slovákov predstavili Jakub Sklenčár (kk juniorov), Michal Vajda (kk masters  40-45), Filip Engler (kk do 168 cm), Boris Palovič (kk do 180 cm), Peter Bella (kk nad 180 cm.

Z reprezentantov Českej republiky súťažili Petr Svoboda (kk juniorov), Tomáš Hlava (kk do 180 cm), Milan Bodlák, Vladimír Dvořák a Vladimír Semerád (všetci kulturistika masters nad 55 rokov nad 75 kg).

Vo štvrtok doobeda sa konal aj kongres európskej kulturistickej federácie EFBB. Prezident IFBB Rafael Santonja hovoril o progrese a náraste popularity kulturistiky a fitness v posledných rokoch. Snahou medzinárodnej federácie kulturistiky IFBB je dostať kulturistiku medzi olympijské športy. Podporu už vyslovili olympijské výbory z vyše 20 krajín.

CR Lukas Topinka
Lukáš Topinka
CR Brozek
Pavel Brožek
CR Zbynek Buvala
Zbyněk Buvala
SR Bella
Peter Bella
SR Jakub Sklencar
Jakub Sklenčár
SR Michal Vajda WEB
Michal Vajda
SR Filip Engler WEB
Filip Engler
SR Palovic
Boris Palovič
Svoboda
Petr Svoboda
CR Hlava
Tomáš Hlava
CR Milan Bodlak
Milan Bodlák
CR Dvorak
Vladimír Dvořák
CR Semrad
Vladimír Semerád

Rafael Santonja
Prezident IFBB Rafael Santonja
Boris Mlsna
Prezident SAFKST Boris Mlsna
S Vinogradov
Zastupujúci predseda SKFČR Vjačeslav Vinogradov