PORTÁL SPOLOČNEJ ČESKEJ A SLOVENSKEJ EDÍCIE ČASOPISU TVAROVANIE TELA – KONDIČNÝ TRÉNING – ŠPORTOVÁ VÝŽIVA – SUPLEMENTÁCIA FACEBOOKTWITTERINSTAGRAMYOUTUBE PINTERESTGOOGLE RSS ikona

top banner bg

Odoslať e-mailomVytlačiť
 

Nina Ladvenicová do finále CrossFit games medzi teenagermi

|text: ERIK RÉDLI

Slovenka Nina Ladvenicová postúpila do finále CrossFit Games 2017 v americkom Madisone. Nina figuruje v celkovom poradí online druhej časti online kvalifikácie v kategórii 14-15 ročných dievčat na 2. mieste vo svete, čo jej zaručuje účasť medzi najlepšou dvadsiatkou, ktorá si to rozdá priamo vo finále v Madisone.

Nina Ladvenicová


Ešte počas Open Nina s náskokom vyhrala workout číslo 2. (17.2), v ktorom bol gymnastický náročný prvok - muscle upy na hrazde. Až donedávna sa Nina venovala gymnastike, čo je pri CrossFite výhoda.

Zatiaľ čo najlepší crossfiteri v kategórii mužov a žien budú o účasť vo finále bojovať v ôsmych regionálnych kolách, kam sa prebojoval aj ďalší Slovák Ľudovít Czókoly, teenageri a masters súperia na diaľku v štyroch kvalifikačných workoutoch. Do 24. apríla ich museli absolvovať a výsledok nahrať na oficiálnu stránku Games.

Kvalifikačný workout č. 3 pre kategóriu masters mužov pozostával z troch kôl na čas z:

  • 21-15-9 Tlakov/výrazov činky z pliec nad hlavu so 61 kg
  • 21-15-9 zhybov s dotykom hrude o hrazdu

Teenagerky v Nininej kategórii (14-15) mali váhu činky prispôsobenú na 30 kg. Nina ho aj tak zvládla za 2:09 min.!