PORTÁL SPOLOČNEJ ČESKEJ A SLOVENSKEJ EDÍCIE ČASOPISU TVAROVANIE TELA – KONDIČNÝ TRÉNING – ŠPORTOVÁ VÝŽIVA – SUPLEMENTÁCIA FACEBOOKTWITTERINSTAGRAMYOUTUBE PINTERESTGOOGLE RSS ikona

top banner bg

Odoslať e-mailomVytlačiť
 

Medzinárodný šampionát SR a ČR v benčprese v Trnave

|foto: JÁN ŠURÁN

Bezmála 270 (!) pretekárov sa predstaví na Medzinárodných majstrovstvách Slovenska a Česka v tlaku na lavičke v Trnave.

Organizátor atraktívneho podujatia Slovenská amatérska federácia silového trojboja (AWPC-Slovakia) uzavrel nominačnú listinu už mesiac pred súťažou. V dňoch 29. a 30. apríla 2017 sa v Mestskej športovej hale v Trnave predstaví bezmála 270 pretekárov zo Slovenska, Česka, Rakúska, Poľska a Maďarska.

Blížiaci sa šampionát je výsledkom niekoľkoročnej snahy o spoluprácu open federácií nielen zo Slovenska ale aj z Česka.

O šampionát bol od začiatku veľký záujem aj preto, lebo ide o nominačné preteky na júnové majstrovstvá Európy a októbrové majstrovstvá sveta.

„Za organizátorov môžem povedať, že každý, kto sa príde do hľadiska MŠH v Trnave pozrieť, či už v sobotu, alebo v nedeľu, neobanuje. Mená ako Sándor Vörös, Vladimír Urban, Ján Velgos, Ján Orosz, Marek Lipták a Ondrej Hudák zo Slovenska, Vlastimil Kužel, Václav Češka, Adam Švehla alebo David Velička z Česka sú zárukou výkonov, aké nemajú diváci šancu len tak vidieť. Sledovať na vlastné oči pretekárov, ako tlačia na lavičke viac ako 200 kg raw a vyše 300 kg v divízii equip (v superdresoch) je zážitok, ktorý sa oplatí vidieť. Preto chcem pozvať do hľadiska všetkých, ktorí majú vzťah k silovým športom a najmä k tlaku na lavičke,“ uzatvára pozvánku Rudolf Siska.

Šampionát sa začína v sobotu i v nedeľu o 10:00 hod. Vstup je pre divákov zdarma.

 Sándor Vörös PCU Komárno Sándor Vörös (PCU Komárno)


Andrej Smutný Sport club
Andrej Smutný


Kto nemá možnosť prísť do Trnavy, ale nechce si nechať ujsť športové zápolenie, môže celý priebeh sledovať LIVE na web stránke organizátora.

Zároveň tam nájdete ďalšie informácie, kompletný zoznam prihlásených pretekárov ale aj aktualizovaný časový harmonogram súťaže