PORTÁL SPOLOČNEJ ČESKEJ A SLOVENSKEJ EDÍCIE ČASOPISU TVAROVANIE TELA – KONDIČNÝ TRÉNING – ŠPORTOVÁ VÝŽIVA – SUPLEMENTÁCIA FACEBOOKTWITTERINSTAGRAMYOUTUBE PINTERESTGOOGLE RSS ikona

top banner bg

Odoslať e-mailomVytlačiť
 

Výrobca činiek Eleiko: lepší úchop a rotácia činky

|foto: ERIK RÉDLI, barbend.com

Švédsky výrobca činiek a tréningový pomôcok Eleiko oslavuje 60-te výročie založenia. S ich kotúčmi sa môžete stretnúť v posilňovniach a gymoch aj na Slovensku a používajú sa aj na olympijských hrách.

Častá Eleiko 2016


V apríli uviedli na trh sériu kotúčov štvorcového tvaru, ktoré sa po položení alebo odhodení činky neodkotúľajú. V budúcnosti firma pripravuje inovácie, ktorými chce zasiahnuť všetky zložky trhu: powerlifting, vzpieranie, priaznivcov funkčného tréningu a crossfitu. Pripravujú novú generáciu činiek, ktoré sa používajú aj na olympijských hrách.

Eleiko barbend.com


Snažia sa používať čo najkvalitnejšiu oceľ, ktorá má požadovanú pevnosť, trvanlivosť ale aj flexibilitu. Tiež prispôsobujú aj vrúbkovanie činky, aby úchop sedel čo najväčšiemu počtu športovcov. Do tretice, zlepšili pretáčavosť činky, čo je dôležité najmä pri vzpieraní. Nová séria bude vonku v máji 2017. Eleiko tiež pripravuje novú vzpieračskú platformu, ktorá efektívnejšie tlmí nárazy činky.

Casta Harsany Eleiko 2016Tomáš Haršány počas drepu so 400 kg na M-SR 2016 v Častej. 


Zmeny detailnejšie popisuje Erik Blomberg, generálny riaditeľ spoločnosti, TU.