PORTÁL SPOLOČNEJ ČESKEJ A SLOVENSKEJ EDÍCIE ČASOPISU TVAROVANIE TELA – KONDIČNÝ TRÉNING – ŠPORTOVÁ VÝŽIVA – SUPLEMENTÁCIA FACEBOOKTWITTERINSTAGRAMYOUTUBE PINTERESTGOOGLE RSS ikona

top banner bg

Odoslať e-mailomVytlačiť
 

Ronnie Coleman: trénoval by som ešte tvdšie

|text: GREG MERRIT

Počet hospitalizácií 8-násobného víťaza Mr. Olympia Ronnieho Colemana je takmer taký dlhý, ako zoznam jeho úspechov. Dekompresia spinálnych diskov L4-L5 v decembri 2007 a dekompresia L3-L4 v júly 2011. Rekonštrukcia krčných stavcov C4-C5-C6 v decembri 2011, driekových L3-L4 v júli 2015 a operácia L3-L4 vo Februári 2016. Implantácia umelého bedrového kĺbu v júli 2014.

ronnie coleman flex

Ronnie vždy trénoval tvrdo a radí sa k najsilnejším kulturistom. Potvrdzuje to aj drep s 364 kg a mŕtvy ťah s 366 kg. Jeho hardcore prístup mohol mať za následok hore uvedené zdravotné problémy. Keď sa však Ronieho pýtali, či by teraz robil niečo inak, odpovedal: "Trénoval by som ešte tvrdšie. S tými 364 kg som mohol urobiť štyri opakovania drepu, nie dve."

Ronnie trénoval každú partiu dvakrát do týždňa, systémom ťažký/ľahký tréning. Preferoval voľné váhy: rôzne druhy tlakov na hrudník, príťahy a mŕtve ťahy na chrbát a drepy a výpady na nohy. Počty opakovaní sa pohybovali medzi 10 až 12. Tu je ukážka z jeho tréningu mŕtvych ťahov.