PORTÁL SPOLOČNEJ ČESKEJ A SLOVENSKEJ EDÍCIE ČASOPISU TVAROVANIE TELA – KONDIČNÝ TRÉNING – ŠPORTOVÁ VÝŽIVA – SUPLEMENTÁCIA FACEBOOKTWITTERINSTAGRAMYOUTUBE PINTERESTGOOGLE RSS ikona

top banner bg

Odoslať e-mailomVytlačiť
 

M-SR v benčprese SAKFST: absolútny Ovšonka

|foto: BORIS BÁRDOŠ

sakfstAbsolútnym víťazom majstrovstiev Slovenska SAKFST v tlaku na lavičke sa v sobotu 8. apríla v Bánovciach nad Bebravou stal Peter Ovšonka z oddielu HPT Bardejov. V súťaži podľa pravidiel IPF vytlačil 118,5 kg vážiaci Ovšonka v jednovrstvovom drese 280 kg, čo mu zabezpečilo nielen titul v kategórii do 120 kg, ale so ziskom 161,46 Wilksovho bodu i prvenstvo v individuálnom rebríčku všetkých 26 účastníkov súťaže mužov.

Druhé miesto v celkovom rankingu jednotlivcov obsadil so ziskom 159,48 bodu majster Slovenska nad 120 kg, 138,7 kg vážiaci Róbert Valach (M&J Bánovce nad Bebravou), ktorý zaznamenal nový osobný rekord 285 kg. Zároveň šlo i o najvyšší benčpres šampionátu.

Trio v absolútnom poradí doplnil výkonom 235 kg víťaz kategórie do 83 kg Jozef Sotolár (157,2 bodu) z oddielu Pro Fit Žilina.

V celkovom rankingu dovedna 15 účastníčok zápolenia žien triumfovala víťazka kategórie do 72 kg Natália Mikulášová (výkon 85 kg/84,4 bodu) z Orion Gymu Partizánske. O ďalšie popredné miesta v absolútnom hodnotení, zohľadňujúcom pomer výkonu a telesnej váhy pretekárky, sa podelili šampiónka kategórie nad 84 kg Kristína Jurkaninová (výkon 97,5 kg/82,65 bodu) a majsterka Slovenska do 57 kg Vladimíra Slimáková (65 kg/77,79 bodu).

VÝSLEDKY

Bench trio
Najlepší traja pretekári v absolútnom poradí (zľava): Róbert Valach, Peter Ovšonka, Jozef Sotolár.


Ovšonka

Peter Ovšonka


Valach

Róbert Valach


Sotolár

Jozef Sotolár


Natálai Mikulášová

Natália Mikulášová


K. Jurkaninová

Kristína Jurkaninová


V. Slimáková

Vladimíra Slimáková