PORTÁL SPOLOČNEJ ČESKEJ A SLOVENSKEJ EDÍCIE ČASOPISU TVAROVANIE TELA – KONDIČNÝ TRÉNING – ŠPORTOVÁ VÝŽIVA – SUPLEMENTÁCIA FACEBOOKTWITTERINSTAGRAMYOUTUBE PINTERESTGOOGLE RSS ikona

top logo 1 februar

Odoslať e-mailomVytlačiť

Bratislavský ČSOB maratón: 12 000 bežcov na štarte

|text: ERIK RÉDLI

V Bratislave sa cez víkend 1. - 2. apríla 2017 bežal 12. ročník ČSOB maratónu. Okrem hlavného behu na 42,2 km bol v nedeľu na programe aj Renault polmaratón a tímová štafeta na polmaratónskej trati. V sobotu sa bežala desiatka (10 km) s Birellom, mini maratón na 4,2 km a v programe boli aj rôzne detské behy a sprievodné podujatia. Registrácia bola uzavretá už 4 dni pred štartom, pretože sa naplnil limit 12 000 štartujúcich. Návštevníci Bratislavy mohli v sobotu využiť poobedňajší history run, ktorého trasa viedla popri najvýznamnejších turistických pamiatkach mesta.

ČSOB maratón - cieľ

Už po dvanásty krát prepožičal maratónu názov hlavný partner ČSOB banka. Organizáciu mala na starosti agentúra Be Cool a už týždeň pred štartom sa okolo nákupného centra Eurovea naplno pracovalo. Bežci si od pondelka 27. marca mohli vyzdvihnúť štartové číslo spolu s balíčkom. Na trati boli monitorovaní čipmi v štartovom čísle a boli pripravení vodiči, ktorí uľahčili sledovanie si medzičasov. Ak ste mali natrénované na čas okolo 1:45 v polmaratóne, jednoducho ste sa po štarte zavesili na príslušného vodiča. V cieli dostal každý bežec pamätnú medailu a občerstvenie.

BA BirellSobotňajšia 10-ka s Birellom.

vodičiVodiči bežcom pomáhali udržať tempo.

ČSOB maratón je zároveň majstrovstvami Slovenska mužov, žien a družstiev v maratóne. Titul majstra Slovenska získal Jozef Urban z TJ Obal servis Košice. Časom 2:29:44 sa zároveň stal celkovým víťazom maratónu, ako prvý Slovák v histórii podujatia. Druhé miesto v rámci M-SR obsadil Urbanov tímový kolega Marek Mockovčiak časom 2:39:16 a tretí bol Michal Puškár zo Slávie Trnava (2:39:25).

Ženský ČSOB maratón vyhrala Michaela Mertová z Českej republiky časom 2:51:49. Majsterkou Slovenska sa stala Sylvia Šebestian z AŠK Skalica časom 3:05:01. Druhá skončila Denisa Kušnierová (Slávia Trnava) 3:07:33, tretia Erika Ondrijová (MTC Vyšná Šebastová) 3:25:41.

V polmaratóne zvíťazil Marcus Alberg časom 1:07:59. Medzi ženami bola najrýchlejšia Veronika Zrastáková z ŠK ŠOG Nitra časom 1:23:04. V štafetách na polmaratónskej trati (4-členné tímy) zvíťazil BK HNTN Bratislava pred Behame.sk a Run for Fun.

Kompletný výsledkový servis nájdete TU

ČSOB maratón

Medzi 12 000 bežcami bolo aj veľa čitateľov MUSCLE&FITNESS, ktorý sa behu venujú pravidelne alebo ho využívajú ako doplnok v posilňovaciemu tréningu. Na polarmaratónskej trati štartoval aj redaktor M&F Erik Rédli, ktorý dosiahol čas 1:41:37 km. Editorka M&F Zlata Klaučová zabehla sobotňajší mini maratón na 4,2 km za 30:07.

Erik Rédli - polmaratónRedaktor M&F Erik Rédli po dokončení polmaratónu.