PORTÁL SPOLOČNEJ ČESKEJ A SLOVENSKEJ EDÍCIE ČASOPISU TVAROVANIE TELA – KONDIČNÝ TRÉNING – ŠPORTOVÁ VÝŽIVA – SUPLEMENTÁCIA FACEBOOKTWITTERINSTAGRAMYOUTUBE PINTERESTGOOGLE RSS ikona

top banner bg

Odoslať e-mailomVytlačiť
 

Ako sa správať vo verejnej posiňovni II. 

|text: ANTHONY J. YEUNG

V prvom dieli sme zhrnuli 6 pravidiel, ktoré by sme mali v posilňovni rešpektova, Tu sú ďalšie 

Používajte uzávery na činky!

weight collar


Pri nezvládnutom opakovaní sa kotúče môžu zošmyknúť a spôsobiť zranenie vám alebo cvičencom naokolo. Preto radšej poistite kotúče uzávermi, aj keď plánujete len jednu sériu.

Neotravujte ľudí počas série!

Arnold tlaky Logo


Pri skúšaní maximálky alebo počas ťažkej série má dotyčný dosť práce s činkou. Nie je v ideálnom stave vnímať vaše poznámky a už vôbec nie odpovedať na otázky. Rozprávanie pod vysokým napätím môže spôsobiť prasknutie krvnej cievy. Akokoľvek je vaša poznámka dôležitá, počkajte, kým človek dokončí sériu a položí činku.

Nesnažte sa baliť baby!

hit on girls workout


V posilňovni môžete stretnúť sympatických ľudí s podobnými záujmami. Neotravujte ich však dookola, ak viditeľne nejavia záujem. Navyše, v malých posilňovniach sa klebety šíria rýchlo.

"Nekradnite" náčinie!

Muž a činka


Predtým, ako si vezmete činku ležiacu na podlahe, uistite sa, že či je voľná. Niekto si možno len medzi sériami odskočil na toaletu. Smiem a prosím patrí k základnej slušnosti.

 Odložte mobil!

texting


Používaním mobilného telefónu zbytočne predlžujte svoje vlastné odpočinkové prestávky a intenzita tréningu klesá. Navyše, znižuje to vašu vnímavosť voči okoliu a niekto vás môže zraniť nečakaným pohybom. Mobil odložte nabok alebo ho nechajte v skrinke.

Buďte nápomocní!

Sparring Logo


Pomôžte nováčikom zorientovať sa; postavte sa za kamaráta, ktorý skúša maximálku; upozornite personál, že zarážky na Smithovom stroji sa pokazili. Predpokladám, že posilňovňa je miesto, kde sa cítite príjemne a chodíte tam s radosťou. Z takého miesta by mal človek nie len brať, ale aj niečo vrátiť naspäť.