PORTÁL SPOLOČNEJ ČESKEJ A SLOVENSKEJ EDÍCIE ČASOPISU TVAROVANIE TELA – KONDIČNÝ TRÉNING – ŠPORTOVÁ VÝŽIVA – SUPLEMENTÁCIA FACEBOOKTWITTERINSTAGRAMYOUTUBE PINTERESTGOOGLE RSS ikona

top banner bg

Odoslať e-mailomVytlačiť

 

CrossFit Games Open 17.4.: návrat v čase

|text a foto: ERIK RÉDLI

Kvalifikačný workout CrossFit Games 2017 číslo štyri bol opakovaním štvrtého workoutu z predošlého roka. Riaditeľ Games Dave Castro občas opakuje workout, aby sa ľudia mohli lepšie porovnať so svojím výkonom z minulosti a sledovať progres.

Deadlift CrossFit BAV RRC CrossFit Bratislava sa každý piatok večer odohráva Open, kde registrovaní cvičenci môžu absolvovať kvalifikačný workout.


V histórii Open sa už workout viackrát opakoval, napríklad 13.3 bol identický s 14.4 (150 wallballov, 90 dvojšvihov a 30 muscle-upov na kruhoch za 12 minút).

17.4

Tento rok na pretekárov opäť čakal workout s vyššími počtami opakovaní v časovom limite 13 minút:

  • 55 mŕtvych ťahov (100 kg muži, 70 kg ženy)
  • 55 wall ballov (9 kg/6 kg)
  • 55 kalórii na vesle
  • 55 kľukov v stojke na rukách

Pri tomto workoute je dôležité deliť si opakovania na prvých dvoch cvikoch na menšie série s 5-10 sekundovými pauzami. Najmä silovo menej disponovaný pretekár si musia dávať pozor, aby si na mŕtvych ťahoch príliš neunavili chrbát, čo by ich limitovalo pri wallballoch a kľukoch v stojke. Prípadné zranenie spodnej časti chrbta môže človeka vyradiť z tréningu nadlho, preto sa pri 17.4 zdôrazňuje dôležitosť rozcvičenia.

WallBallsWall ball - drep a hod plnou loptou na terč vo výške 305 cm. 


V štvrtkovom priamom prenose z oznámenia workoutu v Mexico City si to rozdali Brooke Wells, 6. z minuloročných hier, a Brenda Castro Brooke miulý rok na hrách vyhrala event 2. deadlift ladder, keď zdolala 188 kg. Brenda, 28-ročná Mexičanka, vyhrala minulý rok Latin America Regionals.


Medzi mužmi vlani vyhral 16.4 Rich Froning Jr. s 307 opakovaniami. Tento rok mu 306 opakovaní vynieslo druhé miesto v priebežnom poradí za Mathewom Fraserom. Tretí je Alex Vignault z Kanady (320 opakovaní).

Workout 17.4 vyhral Travis Mayer s 329 opakovaniami. Trojnásobný účastník Games s Georgie skompletizoval aj druhé kolo mŕtvych ťahov a k dokončeniu wall ballov mu chýbalo jedno opakovanie! Druhý bol Fraser s 327.

V Európe je stále na čele Bjorgvin Karl Gudmundsson (304 opak.). Ľudovít Czókoly (268 opakovaní) je 19-ty; Ondrej Tencer (270) je 25-ty. Držíme palce – postupuje najlepších 30 pretekárov. Czókoly a Tencer sú aj na čele poradia v rámci SR, na treťom mieste sa drží Jozef Porubský (248).

Row


Na čele ženského rebríčka sa udržala Kari Pearce (320 opakovaní) pred Sarou Sigmundsdottir. Na tretie miesto poskočila Camile Leblanc-Bazinet. Minulý rok 16.4 vyhrala Julie Abildgaard s 318 opakovaniami. Tento rok bola najlepšia Samantha Briggs s 330, ktorá je celosvetovo na 12-tej priečke. V rámci Európy vedie Annie Thorisdottir.

Najlepší výkon zo Sloveniek predviedla Karin Freyová a s 250 opakovaniami si upevnila prvú priečku v rámci krajiny. Druhá je Lucia Kršková; tretia Monika Bajanová.

V ČR je na čele Jakub Brichta (260 opakovaní) pre Petrom Schlegelom (220). Na tretie miesto sa posunul Jan Hanák (215). Medzi ženami vedie Soňa Karásková (220). Druhá je Alexandra Pettersson, tretia Dorota Dzinková.

HSPU