PORTÁL SPOLOČNEJ ČESKEJ A SLOVENSKEJ EDÍCIE ČASOPISU TVAROVANIE TELA – KONDIČNÝ TRÉNING – ŠPORTOVÁ VÝŽIVA – SUPLEMENTÁCIA FACEBOOKTWITTERINSTAGRAMYOUTUBE PINTERESTGOOGLE RSS ikona

top banner bg

Odoslať e-mailomVytlačiť
 

CrossFit Open 17.3: Konečne veľká činka

|text: ERIK RÉDLI

Po jednoručkách, ktoré hrali hlavnú úlohu v prvých dvoch kolách, sa v treťom dostali k slovu “crossfitovejšie” prostriedky. Dave Castro pripravil kombináciu chest-to-bars (zhyby s dotykom hrude o hrazdu) a vzpieračského trhu (squat snatch). 

MF trhyOpen 17.3 v CrossFit Bratislava. 


 V časovom limite 8 minút museli pretekári odcvičiť:

3 kolá
6 chest-to-bars
6 trhov so 42,5 kg (30 kg ženy)

3 kolá
7 chest-to-bars
5 trhov so 60 kg (45 kg)

MF chest to barMF trh
Chest-to-bar a trh. 


 Ak to stihli do ôsmych minút, časové okno sa predĺžilo o ďalšie 4 minúty (do12:00), v ktorých museli absolvovať 3 kolá s 8 chest-to-bars a 4 trhy s 84 kg (61 kg). Počty chest-to-bars narastali v každom 4-minútovom okne po jednom. Trhy po jednom ubúdali, ale váha činky sa zvyšovala ďalej na 100 (70 kg), 110 (79 kg) a  120 (84 kg) kg. Len najlepším pretekárom sa podarilo skompletizovať všetkých 6 kôl v časovom limite 24 minút. Tretie kolo vyhral víťaz z roku 2015 Ben Smith časom 17:17 (video). Pre mnohých bola limitujúcim faktorom narastajúca váha na trhoch.  Dobrý výkon bol, ak sa niekto dostal do 4 kola, kde už musel trhať 100 kg.


V celosvetovom rebríčku vedie minuloročný víťaz Mathew Fraser. V 17.3 zvládol všetky opakovania za 17:47 minút. Na druhú priečku sa prepracoval štvornásobný víťaz Games (2011-2014) Rich Froning jr., tretí je Noah Ohlsen. V Európe vedie Bjorgvin Karl Gudmundsson z Islandu. Slovák Ľudovít Czókoly je 14. a Ondrej Tencer figuruje na 21. priečke, čo by pre oboch znamenalo postup na Regionals (postupuje 30 najlepších).

Na Slovensku je na čele Czókoly. Za ním je Ondrej Tencer, ktorý 17.3 ako jediný zo Slovákov dokončil za 23:55. Tretí je Jozef Porubský. V ČR si prvú priečku udržal Jakub Brichta pred Petrom Schleglom. Na tretie miesto sa posunul Martin Štepánek

 

Medzi ženami sa celosvetové poradie výrazne zmenilo. Všetkých 6 kôl najrýchlejšie dokončila Austrálčanka Kara Webb za 15:56 minút. Na čelo rebríčka sa dostala Američanka Kari Pearce. Za ňou nasledujú Islanďanky Sara Sigmundsdottir a Annie Thorisdottir (víťazka 2011 a 2012). Samantha Briggs klesla na 13. pozíciu, Kara Webb je deviata.

V Európe vedie Thorisdottir, keďže Sigmundsdottir súťaží za región Južná Kalifornia.

Na Slovensku si prvú priečku udržala Karin Freyová pred Luciou Krškovou. Na tretiu priečku sa posunula Martina Perlácová. V Čechách je poradie žien Soňa Karásková, Alexandra Pettersson a Martina Dostálová.

MF trh


MF hrazda


MF trh