PORTÁL SPOLOČNEJ ČESKEJ A SLOVENSKEJ EDÍCIE ČASOPISU TVAROVANIE TELA – KONDIČNÝ TRÉNING – ŠPORTOVÁ VÝŽIVA – SUPLEMENTÁCIA FACEBOOKTWITTERINSTAGRAMYOUTUBE PINTERESTGOOGLE RSS ikona

top banner bg

Odoslať e-mailomVytlačiť
 

M-SR v dvíhaní klady v sobotu v Bratislave

|text: PAVOL GUGA

M SR klada banner


sasimSlovenská asociácia silných mužov pripravuje v roku 2017 viacero noviniek. Tou prvou z nich sú majstrovstvá Slovenska v dvíhaní klady nad hlavu. Tento šampionát sa odohrá už 11. marca, v sobotu, v priestoroch obchodného centra Eurovea v Bratislave, ktoré je zároveň spoluorganizátorom.

Dvíhanie klady je disciplína, ktorá preveruje silu pliec a tricepsov. Ide o oceľový valec, ktorý siláci dvíhajú zo zeme nad hlavu do vystretých rúk. Svetový rekord v dvíhaní klady drží Litovec Zydrunas Savickas s výkonom neuveriteľných 228 kilogramov! Na Slovensku patrí medzi najlepších "tlakárov" František Piros, ktorého výkon v danej disciplíne je 190 kilogramov. Patrí medzi hlavného adepta na víťazstvo v kategórii OPEN.

zydrunas brazil 13 lg foto IronmindPiros 175 kg
Zydrunas Savickas (vľavo) a František Piros. 


Pretekári budú rozdelení do troch hmotnostných kategórií: do 90 kilogramov, do 105 kilogramov a OPEN kategória. Váženie pretekárov bude prebiehať od 11:00 v Eurovei, súťaž sa začína o 13:00.

klada


Počiatočná váha náčinia pre kategóriu do 90 kg bude 90 kilogramov, čo je pre pretekárov známa "červená" klada. Zatiaľ sú prihlásení pretekári: Stanislav Štefík, Tomáš Jurkovič, Michal Póša, Lukáš Glenda a Martin Lovíšek.

Pretekári do 105 kg budú začínať so 110 kilogramovým náčiním. Prihlásení pretekári sú: Tomáš Piros, Pavol Horňák, Dalibor Kočiš, Peter Supák, Mário Fuska, Martin Šulej a Elemír Bartoš. Vyzerá to na najlepšie obsadenú skupinu pretekárov a bude zaujímavé sledovať, kto vybojuje titul majstra Slovenska!

Na kategóriu open (106 kilogramov a viac) čaká šedá klada s počiatočnou hmotnosťou 130 kg. Pretekári prihlásení do OPEN kategórie sú zatiaľ: František Piros, Milan Šuľan a Tomáš Sidó.

PRAVIDLÁ:

Každý súťažiaci bude mať tri pokusy. Váhy nahlási pred začiatkom súťaže. Pozmeniť váhy môže po prvom pokuse. Ak sa náhodou stane, že v niektorej zo skupín sa nájde viacero pretekárov, ktorí zdvihnú rovnakú váhu v treťom zdvihu, bude rozhodovať aktuálna váha pretekára.

Na regulárnosť pokusov bude dohliadať medzinárodný rozhodca, Pavol Guga. Podujatie bude moderovať bude viceprezident SASIM, Milan Gabrhel.

Príďte povzbudiť silákov ku skvelým výkonom, pozrieť si novinku v podujatiach Slovenskej asociácie silných mužov a hlavne užiť si športový zážitok! Tešíme sa na Vás už v sobotu v nákupnom centre Eurovea v Bratislave od 13-tej hodiny!

M SR klada 2017