PORTÁL SPOLOČNEJ ČESKEJ A SLOVENSKEJ EDÍCIE ČASOPISU TVAROVANIE TELA – KONDIČNÝ TRÉNING – ŠPORTOVÁ VÝŽIVA – SUPLEMENTÁCIA FACEBOOKTWITTERINSTAGRAMYOUTUBE PINTERESTGOOGLE RSS ikona

Arnold Classic 2017: profi súťaže žien a physique

Arnold SF scorecards

FITNESS INTERNATIONAL

TOP 6 FitnessZľava: 6. Ariel Khadr, 3. Whitney Jones, 1. Oksana Grišina, 2. Regiane Da Silva, 4. Bethany Wagner, 5. Fiona Harris.

ifbb proSúťaže vo fitness žien sú súčasťou Arnold Sports Festivalu od roku 1994. Najúspešnejšou pretekárkou je Adela Garcia s piatimi prvenstvami. Tento rok zvíťazila Oksana Grišina. Štvrtým víťazstvom na Fitness International v rade potvrdila, že v súťažiach fitness v súčasnosti nemá konkurenciu. Grišina je aj trojnásobnou šampiónkou Fitness Olympia (2014, 2015, 2016).

Bezprostredne po víťazstve Grišina oznámila, že to bol jej posledný štart na Fitness International. Koniec kariéry však ešte neplánuje a predstaví sa aj na Fitness Olympia 2017.

Na druhom mieste skončila Regiane Da Silva z Nemecka, na treťom Američanka Whitney Jones.

Figure International
Zľava: 6. Heather Dees, 4. Camala Rodriguez, 2. Cydney Gillon, 1. Candice Lewis, 3. Latorya Watts, 5. Gennifer Strobo.

Vo Figure International sa predstavilo 15 súťažiacich. Na prvom mieste skončila atraktívna Candice Lewis pred Cydney Gillon. Minuloročná víťazka a úradujúca šampiónka Figure Olympia Latorya Watts obsadila tretiu priečku.

TOP 6 Bikini
Zľava: 6. Justine Munro, 2. Courtney King, 4. Janet Layug, 1. Angelica Teixeira, 3. Jennifer Ronzitti, 5. India Paulino

Súťaž v bikini fitness bola v programe Arnold Sports Festivalu už po siedmykrát. Na pódiu sa predstavilo 18 pretekárok, vrátane obhajkyne titulu Indie Paulino a víťazky Figure Olympia 2016 Courtney King. Tentoraz však v Columbuse prekvapivo zvíťazila Brazílčanka Angelica Teixeira. Na druhom mieste skončila Courtney King, na treťom Jennifer Ronzitti. India Paulino obsadila piatu priečku.

Top 6 women ph
Zľava: 6. Rosela Joseph, 4. Brooke Walker, 2. Sheronica Henton, 1. Daniely Castilho, 3. Heather Grace, 5. Autumn Swansen.

V kategórii physique žien sa na pódiu predstavilo 30 pretekárok. Víťazkou sa stala Brazílčanka Daniely Castilho. Na druhom mieste skončila Sheronica Henton, na treťom Heather Grace. Obhajkyňa titulu Autumn Swansen obsadila piatu priečku. Česká pretekárka Margita Zámolová sa do desaťčlenného finále neprebojovala.