PORTÁL SPOLOČNEJ ČESKEJ A SLOVENSKEJ EDÍCIE ČASOPISU TVAROVANIE TELA – KONDIČNÝ TRÉNING – ŠPORTOVÁ VÝŽIVA – SUPLEMENTÁCIA FACEBOOKTWITTERINSTAGRAMYOUTUBE PINTERESTGOOGLE RSS ikona

top banner bg

Odoslať e-mailomVytlačiť
 

Motivačný song? Kurt Cobain by oslávil 50.

Počúvate pri tréningu hudbu? Aké songy vás najviac motivujú? Medzi stabilné "nakopávače" patria určite aj hity od grungeovej skupiny Nirvana.

Kurt CobainKurt Cobain 


Hudobný štýl grunge, ktorý predstavoval alternatívu ku komerčne štylizovanej hudbe z MTV, vznikol koncom 80-tych rokov v meste Seattle v štáte Washnington. Pre zaujímavosť, zo Seattlu pochádza aj úradujúci Mr. Olympia Phil Heath. Nedávno si kúpil gitaru, aby vyplnil čas medzi tréningami a jedlom — ak sa práve nevenuje obchodným záležitostiam.Phil s gitarou logoPhil Heath s gitarou 


Asi najznámejšia skladba od Nirvany je Smells Like Teen Spirit z druhého albumu Nevermind (1991). Autor skladby a frontman skupiny Kurt Cobain by 20. februára oslávil nedožité 50-te narodeniny. Začiatkom deväťdesiatych rokov bojoval so závislosťou na návykových látkach, zdravotnými problémami a depresiou. Nakoniec ho našli 8. apríla 1994 v jeho byte v Seattli s prestrelenou hlavou. Vyšetrovanie potvrdilo samovraždu, ale okolo Kurtovej smrti stále kolujú legendy. Posledný, kto ho videl živého, je Duff McKaggan, bývalý basgitarista rockovej kapely Guns N´Roses.

V roku 2014 bol Kurt Cobain uvedený do Rock and Rollovej siene slávy spolu s bývalým gitaristom Nirvany Kristom Novoselicom a bubeníkom Daveom Grohlom, ktorý dnes vedie kapelu Foo Fighters.

Už viete, že čo si pustíte pri najbližšom tréningu?