PORTÁL SPOLOČNEJ ČESKEJ A SLOVENSKEJ EDÍCIE ČASOPISU TVAROVANIE TELA – KONDIČNÝ TRÉNING – ŠPORTOVÁ VÝŽIVA – SUPLEMENTÁCIA FACEBOOKTWITTERINSTAGRAMYOUTUBE PINTERESTGOOGLE RSS ikona

top banner bg

Odoslať e-mailomVytlačiť
 

Ako žije a ako sa stravuje Thor Björnsson

|text: Team M&F

Islanďan Hafthor Björnsson je jedným z najlepších strongmanov súčasnosti a bude patriť medzi favoritov na víťazstvo na Arnold Strongman Classic 2017 (3. - 5. marca) v Columbuse.

The Mountain je známy aj zo seriálu Game of Thrones, kde stvárnil postavu Gregora Clegana. Odtiaľ pochádza aj prezývka The Mountain - hora. Hafthor účinkoval aj v televíznych reklamách.

Hafthor začínal ako basketbalista za Reykjavík. Jeho kariéru ukončilo zranenie kolena vo veku 20 rokov. Odvtedy sa venuje silovým športom.

Silový tréning na tejto úrovni si vyžaduje dostatočný prísun energie. Hafthor váži 195 kg. Do súťaže by chcel dosiahnuť 200 kg. Denne príjme okolo 10,000 kalórii; v podstate konzumuje kompletné jedlo každé dve hodiny. Hafthor hovorí, že jedlo je súčasť jeho práce. Potrebuje prijať 6 až 8 jedál denne, aby si udržal svoju výkonnosť a postavu pre filmy. Svalová hmota sa premietne do lepšenia sily.

Zábery z Björnssonovho tréningu a bežného života na Islande nájdete v tomto videu.


Príklad Thorovho jedálnička

Bjornsson jedálniček ed 1