PORTÁL SPOLOČNEJ ČESKEJ A SLOVENSKEJ EDÍCIE ČASOPISU TVAROVANIE TELA – KONDIČNÝ TRÉNING – ŠPORTOVÁ VÝŽIVA – SUPLEMENTÁCIA FACEBOOKTWITTERINSTAGRAMYOUTUBE PINTERESTGOOGLE RSS ikona

top banner bg

Odoslať e-mailomVytlačiť
 

51. Superbowl: piaty titul pre New England Patriots

|text: ERIK RÉDLI

New England Patriots zdolali nedeľnom finále ligy amerického futbalu Atlantu Falcons po predĺžení 34-28 a získali piaty Superbowl. Po prvý raz v histórii sa finále Superbowl rozhodlo v predĺžení. To najlepšie zo zápasu si môžete pozrieť v zostrihu.

Tom Brady MensfitnessTom Brady, rozohrávač Patriots.


Na konci tretej štvrtiny viedla Atlanta už 28-9, Patrioti však náskok dokázali stiahnuť ziskom štyroch touchdownow (položenie lopty s hodnotou 6 bodov). Zaslúžil sa o to tromi položeniami James White. Rozohrávač Patriots Tom Brady bol vyhlásený za najužitočnejšieho hráča zápasu. Spolu s trénerom Billom Belichickom to bolo už jeho siedme finále, z ktorých päť dotiahol do úspešného konca. Brady sa zároveň vyrovnal Charlesovi Haleymu v počte titulov. Patriots, tím z predmestia Bostonu, získal Superbowl aj v sezónach 2001, 2003, 2004 a 2014.  Pre Atlantu to bola druhá finálová účasť, v sezóne 1998 podľahla Denveru Broncos.