PORTÁL SPOLOČNEJ ČESKEJ A SLOVENSKEJ EDÍCIE ČASOPISU TVAROVANIE TELA – KONDIČNÝ TRÉNING – ŠPORTOVÁ VÝŽIVA – SUPLEMENTÁCIA FACEBOOKTWITTERINSTAGRAMYOUTUBE PINTERESTGOOGLE RSS ikona

top banner bg

Odoslať e-mailomVytlačiť
 

Dallas McCarver: cesta na AC 2017 (XX.)

V tejto časti video prípravy na Arnold Classic 2017 Dallas McCarver trénuje s Brandonom Cruzom. Brandon je príslušník americkej vojenskej jednotky Navy SEALs a Dallas mu dáva tipy, ako v tréningu správne zapojiť precvičované partie. Na pláne majú tréning chrbta.

Pri sťahovaní hornej kladky na hrudník Dallas radí doťahovať lakte čo najviac dozadu za telo a lopatky tlačiť dole a k sebe, aby Brandon poriadne precítil široký sval chrbta. Ďalej pokračujú priťahovaním na stroji v sede jednou rukou.

Brandon medzi sériami vysvetľuje, že počas aktívnej služby v Navy SEALs trénoval takmer denne. Na rozdiel od rozvoja svalstva sa však dôraz kládol na kondíciu a odolnosť voči nepriaznivým podmienkam.

Dallas hrával počas štúdia na Bethel Universtity v Minesote americký futbal a posilňovňu navštevoval v rámci práce na svojej kondícii. Kamarát mu raz navrhol, či by nechcel vyskúšať súťaž v kulturistike. Profesionálnu licenciu IFBB získal vo veku 21 rokov už na svojej tretej súťaži (IFBB North American Championships v roku 2012).

Po príťahoch jednoruč pokračujú obojručnými príťahmi na stroji Hammer Strength a tréning chrbta zakončia mŕtvym ťahom. Činku dvíhajú zo zarážok v stojane vo výške kolien, čím sa sústredia na hornú fázu cviku, pri ktorej sa zapájajú najmä svaly chrbta.