PORTÁL SPOLOČNEJ ČESKEJ A SLOVENSKEJ EDÍCIE ČASOPISU TVAROVANIE TELA – KONDIČNÝ TRÉNING – ŠPORTOVÁ VÝŽIVA – SUPLEMENTÁCIA FACEBOOKTWITTERINSTAGRAMYOUTUBE PINTERESTGOOGLE RSS ikona

top banner bg

Odoslať e-mailomVytlačiť
 

Najtvrdšie strety a silové výkony z amerického futbalu 

V nedeľu 5. februára 2017 je na programe 51. ročník Superbowl - súboja medzi víťazom NFL a American Football League (AFL). Odohrá sa v Houstone a sily si zmerajú tímy New England Patriots a Atlanta Falcons. Pre Patriots to v prípade víťazstva bude už piaty triumf, od kedy do tímu prišli súčasný tréner Bill Belichick a rozohrávač Tom Brady. Výkop Superbowlu 2017 je v nedeľu o 18:30 miestneho času. V Bratislave bude o šesť hodín viac, 00:30 po polnoci.

Americký futbal je tvrdý šport, v ktorom je fyzický kontakt neodmyslitelnou súčasťou hry. Útočná formácia dokonca získa dva body, ak dovoleným spôsobom zloží hráča súpera, ktorý sa nachádza aj s loptou vo svojej vlastnej obrannej zóne.

Prinášame video zostrih najtvrdších stretov z amerického futbalu

Hráči amerického futbalu preto disponujú nadpriemernou úrovňou sily, výbušnosti a rýchlosti a mnohí patria medzi kondične najlepšie pripravených športovcov. Justin Ernest v roku 1999 zvládol 51 opakovaní benčpresu so 100 kg. Vershad Jackson pri telesnej váhe 80 kg vytlačil na lavičke 161 kg a na hrazde odcvičil 45 zhybov v jednej sérii.

Cena

John Cena tiež kedysi hrával vysokoškolskú ligu za Springfield College Massachusetts. Jeho najlepší výkon v drepe je 273 kg, v mŕtvom ťahu 302 kg a v tlaku na lavičke 218 kg. Jamal Carter z Miami sa zaskvel trojbojom 561 kg pri telesnej váhe 90 kg.

kenneth dixonKenneth Dixon (foto: LM OTERO/Associated Press)


Kenneth Dixon drepol 280 kg pri váhe 95 kg. LaQuan McGowan patrí medzi najťažších hráčov na ihriskách. Pri váhe okolo 185 kg zdolá v tlaku na lavičke bez problémov 227 kg. 

laquan mcgowan
Laquan McGowan, foto: TIM HEITMAN, US Today


Steve Weatherford Logo
Steve Weatherford

Steve Weatherford sa zase preslávil vypracovanou postavou.Za svoju telesnú schránku sa nemusí hanbiť ani Adrian Peterson, ktorý sa dostal aj na titulku americkej edície M&F.

Adrian Peterson