PORTÁL SPOLOČNEJ ČESKEJ A SLOVENSKEJ EDÍCIE ČASOPISU TVAROVANIE TELA – KONDIČNÝ TRÉNING – ŠPORTOVÁ VÝŽIVA – SUPLEMENTÁCIA FACEBOOKTWITTERINSTAGRAMYOUTUBE PINTERESTGOOGLE RSS ikona

top banner bg

Odoslať e-mailomVytlačiť
 

Rok 2016 v športe a vo fitness II.

V sobotu sme priniesli sedem udalostí z oblasti športu a fitness, ktoré pútali pozornosť v roku 2016. Dnes pridávame ďalších osem.

Návrat Kevina Levronea a premiéra Classic Physique

Jedným z hlavných lákadiel Olympia Weekendu 2016 v Las Vegas bol návrat Kevina Levronea na súťažné pódiá po 13-ročnej prestávke. Vzhľadom na to, že sa do plnej prípravy vrhol po období dlhšej nečinnosti i na jeho vek 52 rokov, mu patrí uznanie. Reálna situácia na pódiu – najmä výrazne zaostávajúce dolné končatiny – však dali jasne najavo, že doba ho už prekonala a Kevin – spolu s ďalšími štyrmi borcami – obsadil ex aequo 16. miesto.

Kevin Levrone


Kategóriu classic physique zaradila IFBB do programu profesionálnych súťaží od roku 2016, aby vyplnila medzeru medzi kulturistikou a men´s physique. Podľa časti odbornej mienky má táto kategória priniesť návrat klasických postáv a voľných zostáv, ktorých úroveň v súčasnom vrcholovom bodybuildingu často pokrivkáva...V premiérovom ročníku Classic Physique Olympia si prvenstvo vybojoval 47-ročný Američan Danny Hester.

 

Zlaté medaily pre Slovensko z ME a MS IFBB

Rok 2016 bol úspešný aj pre Slovensko. Z májových majstrovstiev Európy v kulturistike a fitness IFBB si priviezli 6 zlatých medailí. Na majstrovstvách sveta vo fitness v poľskom Bialystoku vybojovali Slovenky tri zlaté medaily.

Saskia Cakoci, majsterka Európy v bikini fitness nad 172 cm.


 

Fitneska Eva Bániková športovcom roka v neolympijských športoch

Fitneska Eva Bániková zvíťazila v ankete Športovec roka 2016 v neolympijských športoch. Majsterka sveta v kategórii nad 163 cm zo seniorského šampionátu v Bialystoku pridala v závere roka aj triumf na svetovom šampionáte juniorov v Santo Domingo.

Banikova BialystokEva Bániková na MS v Bialystoku. 


Dve absolútky pre ČR na EVLS Amateur 2016

Nikol Raszyková v bikini fitness a Pavel Beran v kulturistike získali na EVLS Prague Amateur právo požiadať o profesionálnu licenciu IFBB. Vo veku 23 rokov sa Pavel Beran stal najmladším profesionálnym kulturistom v histórii Českej republiky.

Pavel Beran 


 

Rekordy Hornej a Matejíka

Na majstrovstvách Európy IPF v klasickom silovom trojboji (raw) prekonala Ivana Horná európske maximum v mŕtvom ťahu výknom 197,5 kg. Vo váhovej kategórii do 63 kg obsadila trojbojom 445 celkové druhé miesto. (Na Vianočnej cene potiahla vo svojich hmotnostných reláciách dokonca 210 kg!) Fridrich Matejík na Vianočnej cene v powerlifitngu SAKFST 2016 v Trenčíne prekonal slovenský rekord v tlaku na lavičke, keď pri telesnej váhe 128 kg vytlačil v drese 320 kg.

I. Horná - Vianočná cena 2016Ivana Horná


 

The Rock mužom storočia M&F

The Rock


Dwayne "The Rock" Johnson bol vyhlásený za muža storočia časopisu MUSCLE&FITNESS. The Rock otvorene zdieľa svoj pozitívny vzťah k cvičeniu a fitness s viac ako 104 miliónmi nasledovníkov na sociálnych sieťach. V roku 2016 bol aj oficiálnym partnerom Olympia Weekendu a v roku 2017 sa predstaví v úlohe Micha Buchannona v najnovšom filmovom spracovaní Pobrežnej hliadky

 

Bolt a Phelps si rozšírili zbierku zlatých medailí z OH


Jamajčan Usain Bolt doplnil svoju zbierku zlatých medailí o ďalšie tri najcennejšie kovy. Na OH v Riu zvíťazil v behu na 100, 200 a bol aj člnom víťaznej štafety na 4 x 100 m. Plavec Michael Phelps rozšíril svoju zbierku o ďalších 5 zlatých medailí. S celkovou bilanciou 28 cenných kovov (23 zlatých) je najúspešnejším olympionikom všetkých čias.


Zomrel šéfredaktor MUSCLE&FITNESS Ľudovít Major

Koncom leta zastihla jedna smutná udalosť priamo redakciu časopisu MUSCLE&FITNESS. V sobotu 10. septembra 2016 vo veku 67 rokov zomrel dlhoročný športový novinár a šéfredaktor magazínu MUSCLE&FITNESS Ľudovít Major.

Ľudovít Major

Absolvent odboru žurnalistiky Filozofickej fakulty Univerzity Komenského, PhDr. Ľudovít Major pôsobil od 60. rokov m. s. ako športový novinár. V roku 1990 začal vydávať mesačník FIT PLUS, ktorý sa o rok neskôr pretransformoval na česko-slovenskú verziu prestížneho medzinárodného časopiseckého titulu MUSCLE&FITNESS.

Časopis, ktorý zostane navždy spätý s jeho menom, prináša už vyše 25 rokov najnovšie poznatky zo sveta kulturistiky, fitness a zdravého životného štýlu. Sám Ľudovít Major pravidelne navštevoval činkáreň oddielu Sokol Vinohrady v Bratislave a práve krátko po návrate z obľúbenej posilňovne prišiel aj jeho náhly a nečakaný odchod...

Redakcia MUSCLE&FITNESS nezabudne na jeho zanietenú prácu, mimoriadne ľudský prístup a zmysel pre detail. Česť jeho pamiatke!