PORTÁL SPOLOČNEJ ČESKEJ A SLOVENSKEJ EDÍCIE ČASOPISU TVAROVANIE TELA – KONDIČNÝ TRÉNING – ŠPORTOVÁ VÝŽIVA – SUPLEMENTÁCIA FACEBOOKTWITTERINSTAGRAMYOUTUBE PINTERESTGOOGLE RSS ikona

top banner bg

Odoslať e-mailomVytlačiť
 

Vianočná raw súťaž v tlaku na lavičke

|foto: BORIS BÁRDOŠ

WUapskNajhodnotnejší výkon na Vianočnej raw súťaži v tlaku na lavičke 2016 (dvíhalo sa bez superdresov) predviedol Ákos Oláh z Maďarska, keď pri telesnej váhe 99,2 kg vytlačil 220 kg. Získal za to 202,18 Reshelovho bodu a prvenstvo v kategórii do 100 kg. Oláhov výkon však patril k najlepším nielen z relatívneho hľadiska, zohľadňujúceho telesnú váhu pretekára, ale i absolútne. Viac než on totiž vytlačili iba najlepší dvaja zo zápolenia nad 100 kg – jeho krajan a víťaz kategórie Atilla Karcsák (198,225 bodu) a Marek Lipták (191,25 bodu) z Bratislavy, ktorí predviedli zhodne po 225 kg. O poradí v najťažšej kategórii tak rozhodli Reshelove body, do ktorých sa premietla nižšia telesná hmotnosť Karcsáka, ktorý vážil 111,6 kg, kým jeho súper 131,5 kg.

V zápolení žien upútala benčpresom 125 kg nestarnúca Libuše Leiblová z Česka, ktorá tohto roku oslávila 56. narodeniny!

Tradičné predvianočné zápolenie v réžii AWPC-Slovakia sa konalo v sobotu 10. 12. v Trnave v nákupnom centre City Aréna a zúčastnilo sa na ňom dovedna 60 liftérov (51 mužov, 7 žien) zo štyroch krajín. Okrem Slovenska sa tak predstavili aj súťažiaci z Česka, Maďarska a Rakúska. Vzhľadom na dejisko súťaže i predvianočný nákupný ošiaľ nebola núdza o divákov – počas temer šesťhodinového programu sa ich v blízkosti pódia vystriedalo a prizeralo niekoľko stoviek!

VÝSLEDKY

Vianocny bench Olah
Ákos Oláh


A. Karcsák
Atilla Karcsák

M. Lipták
Marek Lipták