PORTÁL SPOLOČNEJ ČESKEJ A SLOVENSKEJ EDÍCIE ČASOPISU TVAROVANIE TELA – KONDIČNÝ TRÉNING – ŠPORTOVÁ VÝŽIVA – SUPLEMENTÁCIA FACEBOOKTWITTERINSTAGRAMYOUTUBE PINTERESTGOOGLE RSS ikona

top banner bg

Odoslať e-mailomVytlačiť
 

Dallas McCarver: tréning chrbta pred ASF 2017

Prinášame ďalšie zo série videí, v ktorých profesionálny kulturista Dallas McCarver mapuje svoju prípravu na Arnold Classic 2017. V prvom dieli sa venoval nohám, v druhom bol na rade hrudník, teraz sa zameria na chrbát. Tréner Joe Bennett mu radí, ako správne aktivovať svaly chrbta. Dallas začína s upažovaním v predklone s oporou hrudníka a pokračuje príťahmi jednoručiek s oporou. Pohyb vychádza z medzi lopatkových svalov, ich stiahnutím k sebe a dole, čo správne aktivuje široký sval chrbta. Bennett dotykom päsťou naznačuje, že v ktorých častiach chrbta by mal Dallas cvik cítiť.

Ďalej pokračujú izometrickým napínaním chrbtového svalstva. Všetky tieto cviky slúžia na rozcvičenie a aktiváciu svalov v oblasti lopatiek. Po nich Dallas prechádza na prvý objemový cvik – príťahy veľkej činky v predklone. Po rozcvičovacej sérii s prázdnou tyčou postupne prikladá na os činky kotúče, až sa dopracuje až k váhe 220 kg na osem opakovaní.