PORTÁL SPOLOČNEJ ČESKEJ A SLOVENSKEJ EDÍCIE ČASOPISU TVAROVANIE TELA – KONDIČNÝ TRÉNING – ŠPORTOVÁ VÝŽIVA – SUPLEMENTÁCIA FACEBOOKTWITTERINSTAGRAMYOUTUBE PINTERESTGOOGLE RSS ikona

top banner bg

Odoslať e-mailomVytlačiť
 

Cristiano Ronaldo: kondícia a postava 

|foto: The Daily Telegraph, AP Images

Držiteľ Zlatej lopty 2016 Portugalčan Cristiano Ronaldo má ideálne predpoklady na dosahovanie špičkových výkonov vo futbale. Okrem dobre rozvinutého periférneho videnia a osobnostných vlastností má na tom veľký podiel aj jeho fyzická kondícia a svalstvo.

Ronaldova postava je podľa odborníkov ideálna na plnenie herných úloh, ktoré sa od neho očakávajú. Hlavným cieľom jeho tréningu je preto zlepšiť aeróbnu aj anaeróbnu vytrvalosť. Ronaldo vydrží hrať v plnom nasadení celých 90 minút. Potvrdzuje to aj štatistika zo sezóny 2014/2015, kedy zaznamenal ¼ svojich gólov v posledných dvadsiatich minútach zápasu.

Výkon futbalistu je charakteristický striedaním bežeckých úsekov v maximálnej rýchlosti s úsekmi v pomalšom tempe. Najvhodnejším prostriedkom rozvoja takejto vytrvalosti je intervalový tréning, ktorý má priaznivé účinky aj na spaľovanie telesného tuku a formovanie postavy. Vďaka neustálemu pohybu má Ronaldo približne 8 percentný podiel telesného tuku.

Ronaldo Daily Mail


V posilňovni Ronaldo zlepšuje silu dolných končatín drepmi, výpadmi, výponmi  a atletickými prostriedkami na rozvoj výbušnosti. Obvod jeho stehna je 62 cm pri výške 185 cm a váhe okolo 85 kg. Jeho znožmý výskok je 78 cm. Pevný trup poskytuje oporu pri rýchlych zmenách smeru a pri výskokoch, preto sa venuje aj precvičovaniu brušného svalstva.

Čo sa týka stravy, Ronaldo uprednostňuje kuracie mäso a komplexné sacharidy, ako tmavú ryžu a cestoviny. Dôležitý je aj pitný režim a dopĺňanie minerálov počas zápasu.


Ronaldove osobnostné vlastnosti z neho robia lídra tímu. Vysokú mieru sebavedomia demonštruje aj tento postoj pred realizáciou priameho kopu.

Cristiano Ronaldo (31) získal Zlatú loptu 2016, ktorú udeľuje futbalový časopis France Football najlepšiemu hráčovi uplynulej sezóny. Ronaldo na jar priviedol ako kapitán tím Portugalska k titulu majstrov Európy a s Realom Madrid triumfoval v Lige Majstrov. Na druhom mieste v hodnotení France Football skončil Argentínčan Lionel Messi z FC Barcelona, tretí bol Francúz Antoine Griezmann z Atletica Madrid – kráľ strelcov európskeho šampionátu. Pre Ronalda je to už štvrtá Zlatá lopta; zvíťazil aj v rokoch 2008, 2013 a 2014).