PORTÁL SPOLOČNEJ ČESKEJ A SLOVENSKEJ EDÍCIE ČASOPISU TVAROVANIE TELA – KONDIČNÝ TRÉNING – ŠPORTOVÁ VÝŽIVA – SUPLEMENTÁCIA FACEBOOKTWITTERINSTAGRAMYOUTUBE PINTERESTGOOGLE RSS ikona

top banner bg

Odoslať e-mailomVytlačiť
 

Boris Mlsna novým prezidentom SAKFST!

sakfst Boris Mlsna sa stal novým prezidentom Slovenskej asociácie kulturistiky, fitness a silového trojboja. Rozhodla o tom v sobotu 3. 12. v Trenčíne volebná komisia, počas ktorej získal Boris Mlsna 80 hlasov, kým jeho protikandidát a dosluhujúci kormidelník SAKFST Milan Čížek 59. Mlsna sa ujme výkonu funkcie prezidenta od 1. januára 2017, kedy Čížek na tomto poste končí. Po prvý raz v histórii SAKFST sa volilo tajným spôsobom, o formáte hlasovania sa rozhodlo rozdielom jediného hlasu.

Mgr. Boris Mlsna (ročník 1962) je absolventom Fakulty telesnej výchovy a športu Univerzity Komenského v Bratislave. Je trénerom 5. stupňa (najvyššia kvalifikácia) v kulturistike a fitness a medzinárodným rozhodcom IFBB pre kulturistiku a fitness. V rokoch 1979 až 1992 bol reprezentantom Československa v karate, je držiteľom 4. danu v goju-ryu karate. V rokoch 1989 až 1997 pôsobil ako odborný asistent na FTVŠ UK v Bratislave, kde viedol vyučovanie úpolových športov, karate a základnej gymnastiky. Je zakladateľom a predsedom športového klubu Pengym v Bratislave-Petržalke, kde nachádzajú ideálne podmienky na prípravu mnohí úspešní pretekári v kulturistike, fitness, powerliftingu či v zápoleniach strongmanov.

Boris Mlsna Boris Mlsna