PORTÁL SPOLOČNEJ ČESKEJ A SLOVENSKEJ EDÍCIE ČASOPISU TVAROVANIE TELA – KONDIČNÝ TRÉNING – ŠPORTOVÁ VÝŽIVA – SUPLEMENTÁCIA FACEBOOKTWITTERINSTAGRAMYOUTUBE PINTERESTGOOGLE RSS ikona

top banner bg

Odoslať e-mailomVytlačiť
 

Aktívne a vo dvojici: tipy na športové rande

|text: DANA LEIGH SMITH

date mountains Logo
Športujete niekedy so svojím partnerom/partnerkou?


 Ženy vždy priťahovali silní muži s pevným svalstvom. Ak skórujete počas futbalového zápasu s kamarátmi alebo bez problémov doveslujete loď ku brehu, zapôsobíte.

Väčšina mužov zase ocení, ak žena vie, že čo je to ofsajd, nebojí sa cvikov s veľkou činkou a bez problémov prežije pár dní v prírode bez sprchy.

 Šport a adrenalínové aktivity prinášajú situácie, ktoré umožňujú lepšie spoznať človeka. Spoločné záujmy oboch partnerov sú jedným zo základných predpokladov fungujúceho vzťahu.  Zakladateľ pretekov Spartan Race John de Sena vo svojej knihe píše, že svoju manželku vzal na prvé rande na sedem hodinový splav kajakom na divokej rieke. Navyše, fyzická aktivita rozprúdi krv a hormóny, čo môže zvýšiť vzájomnú príťažlivosť.

Vyskúšajte jeden z týchto tipov na aktívne rande!

 Laser Tag

Pri laser tagu dostane každý hráč špeciálnu vestu a zbraň s infračerveným svetlom. Po zásahu na vyznačené miesto na veste sa rozsvieti signál "zásah" a trafený hráč je na pár sekúnd vyradený z hry. Hrať môžu proti sebe dva tímy ale aj jednotlivci systémom „každý sám za seba“, s cieľom nazbierať čo najviac zásahov. Hrá sa obyčajne v tmavom bludisku.

Okrem zábavy sa pri laser tagu aj zapotíte. Väčšinu času sa pohybujete v podrepe, čo po niekoľkých desiatkach minút pocítia vaše stehná.

 Lukostreľba

Možno vás inšpiroval film Hry o Život (Hunger Games) a strelecké zručnosti hlavnej hrdinky Katniss. Okrem presnosti a koncentrácie si lukostreľba vyžaduje aj pevnú ruku a silu, pretože napnúť tetivu a zároveň udržať luk nehybnej polohe nie je jednoduché.

 Indoorové lezenie


 main rockclimbing


Lezením na umelej stene precvičujete svaly celého tela. Zabrať dostane najmä chrbát a aj úchop. Z výšky niekoľko metrov nad zemou však nemôžete zostúpiť tak ľahko, ako napríklad z hrazdy, čo vás núti vydržať a podporiť rozvoj svalovej vytrvalosti. Samozrejme, zdola vás musí niekto istiť lanom, preto je lezenie ideálna aktivita do dvojice.

 Turistika

Pri turistike sa dostanete do prírody a dochádza aj k rozvoju vytrvalosti - najmä ak je výstup kopcovitý a dlhší. Intenzita je však nízka a nebráni bežnej konverzácii. Výlet môžete zakončiť obedom alebo posedením v horskej chate.

 Tanec

Náročnejšie tance si vyžadujú aj dobrú úroveň kondície. Najväčší prínos spoločenských tancov je však schopnosť zosynchronizovať svoje pohyby s partnerom. Od muža sa očakáva schopnosť viesť; žena zase musí rešpektovať svojho partnera a prispôsobiť sa jeho rytmu. Skúste začiatočnícke kurzy a neskôr svoje zručnosti zdokonaľujte medzi pokročilými alebo v podnikoch, kde hrá tanečná hudba. Je to aj dobrý spôsob, ako spoznať ľudí s podobnými záujmami.

 Korčuľovanie

New York Christmas tree and


Koncom novembra sa vo veľkých mestách otvárajú vianočné trhy a k sprievodným atrakciám patrí aj otvorené klzisko. Umelý ľad nie je najideálnejší pre krasokorčuliarske figúry, ale každý druh pohybu je dobrý predtým, ako si na trhu vychutnáte varené víno a špeciality zo stánku.

 Bowling


Bowling nie je najideálnejšia aktivita, ak si chcete zlepšiť kondíciu alebo spáliť tuk. Je to však dobrá voľba, ak počas večera nechcete len sedieť a konzumovať alkohol. Súťaženie so sebou vždy prináša emócie, ktoré môžu nasmerovať večer tým správnym smerom.