PORTÁL SPOLOČNEJ ČESKEJ A SLOVENSKEJ EDÍCIE ČASOPISU TVAROVANIE TELA – KONDIČNÝ TRÉNING – ŠPORTOVÁ VÝŽIVA – SUPLEMENTÁCIA FACEBOOKTWITTERINSTAGRAMYOUTUBE PINTERESTGOOGLE RSS ikona

top logo 1 februar

Odoslať e-mailomVytlačiť

Diamond Cup Atény: 2 zlaté pre ČR, 1 pre SR

ifbbCez víkend 26.–27. 11. 2016 sa v Grécku konal Diamond Cup 2016. Pretekári zo 17 krajín sa predstavili v Aténach v kategóriách kulturistiky, klasickej kulturistiky a physique mužov a fitness, bikini fitness, bodyfitness a physique žien.

Český pretekár Filip Šteflovič si vybojoval zlato v men´s physique do 178 cm a stal aj celkovým víťazom, čím získal právo požiadať o profesionálnu kartu. Jeho reprezentačný kolega Panos Plangesis obsadil v kategórii nad 178 cm štvrtú priečku. Ich krajanka Eva Havelková získala zlato v najvyššej kategórii bikini (nad 169 cm). Marie Zapletalová skončila v tej istej kategórii na 8. mieste. Rovnakú priečku obsadila aj Lenka Ferenčuková vo physique žien.

Slovák Tomáš Tabačiar zvíťazil v kategórii kulturistiky do 95 kg. Tomáš Kuchta skončil v kategórii do 80 kg tretí. Juliana Melišová v bikini fitness do 169 cm sa neprebojovala do semifinálovej desiatky.