PORTÁL SPOLOČNEJ ČESKEJ A SLOVENSKEJ EDÍCIE ČASOPISU TVAROVANIE TELA – KONDIČNÝ TRÉNING – ŠPORTOVÁ VÝŽIVA – SUPLEMENTÁCIA FACEBOOKTWITTERINSTAGRAMYOUTUBE PINTERESTGOOGLE RSS ikona

top banner bg

Odoslať e-mailomVytlačiť
 

Tím Európy zvíťazil v CrossFit Invitational 2016

|text: ERIK RÉDLI

Tím Európy v zložení Katrin Davidsdottir, Sara Sigmundsdottir, Björgvin Guðmundsson a Lukas Högberg zvíťazil v Reebok CrossFit Invitational 2016. Invitational je tímová súťaž v crossfite. Štyri regióny, USA, Kanada, Pacifik a Európa postavia štvorčlenné tímy, zložené z pretekárov, ktorý počas sezóny dosahovali dobré výsledky v rámci CrossFit Games. Invitationals 2016 hostilo kanadské Toronto.

Európa vedená trénerkou Samanthou Briggs (víťazka CrossFIt Games 2013) vo finále predstihla tím USA vedený štvornásobným šampiónom Richom Froningom. Froning štartoval aj ako pretekár, keď v tíme nahradil zraneného tohtoročného víťaza CrossFit Games 2016 Mata Frasera. V tíme Európy sa predstavila aj tohoročná víťazka v kategórii žien Katrín Davíðsdóttir a v tíme USA štartoval minuloročný šampión Ben Smith.

Po prvom workoute, kombinácii mŕtvych ťahov predĺženou osou a angličákov ponad os činky, sa vedenia ujal tím Pacifiku, zložený z nováčikov. Ameriku zabrzdilo zranenie Bena Smitha, ktorý však mohol pokračovať. Pacifik si prvenstvo postrážil aj po vzpieraní , ale v treťom workoute, chôdzi na rukách, skončil až posledný.

Postupne na čelo prepracovali Európania. Pred finálovým workoutom Američania za Európou iba o jeden bod. Pravé tieto dva tímy boli považovane za favoritov. Víťazstvo nakoniec vybojovali Európania. USA skončilo druhé, tretí Pacifik a na štvrtej priečke sa umiestnila domáca Kanada.

Záznam z Invitationals si môžete pozrieť na YouTube kanáli CrossFit.