PORTÁL SPOLOČNEJ ČESKEJ A SLOVENSKEJ EDÍCIE ČASOPISU TVAROVANIE TELA – KONDIČNÝ TRÉNING – ŠPORTOVÁ VÝŽIVA – SUPLEMENTÁCIA FACEBOOKTWITTERINSTAGRAMYOUTUBE PINTERESTGOOGLE RSS ikona

top banner bg

Odoslať e-mailomVytlačiť
 

Mozolani Fitness Cup 2016

|text a foto: ERIK RÉDLI

trio absolútnych
Organizátor Andrej Mozoláni, Lucia Košecká, Pavol Chodelka, Olívia Pohanková, a Anka Mozoláni.


sakfstV nedeľu 30. 10. hostil Dom odborov v Žiline tretí ročník Mozolani Fitness Cup 2016. Na pódiu sa predstavili súťažiaci v kategóriách fitness, bodyfitness a bikini fitness žien a physique mužov plus účastníci zápolenia pre pretekárov bez oddielovej príslušnosti v kulturistike a v bikini fitness.

Vo fitness žien zvíťazila Dominika Multáňová pred Kristínou Juricovou a Evou Bánikovou. V bodyfitness do 163 cm triumfovala Elena Masaryková. Druhá skončila Veronika Faktorová, tretia Iveta Kubeková. V bodyfitness nad 163 cm zvíťazila Lucia Košecká pred Stanislavou Tichou a Biankou Tóthovou. V súboji o celkové prvenstvo v bodyfitness Košecká predstihla Masarykovú.

V bikini fitness do 163 cm zvíťazila Sabína Pleváková pred Michaelou Kanuščákovou. Na tretiu priečku rozhodcovia posunuli Janu Kleinovú. V bikini fitness do 168 cm vyhrala Timea Trajteľová pred Martinou Sedlárovou a Viktóriou Kijovskou. V bikini fitness nad 168 cm zvíťazila Olívia Pohanková, ktorá sa stala aj celkovou víťazkou kategórií bikini. Druhá v zápolení nad 168 cm skončila Veronika Guľášová, tretia Sandra Horňáková.

Sandra Horňáková vyhrala kategóriu bikini masters nad 35 rokov. Druhá skončila Janka Medunová, tretia Diana Kulichová.

V men´s physique do 178 cm zvíťazil Pavol Chodelka. Za ním sa na medailových priečkach zoradili Patrik Spodiak a Kevin Horváth. V men´s physique do 183 cm triumfoval Matúš Satin, pred Jakubom Fabišíkom a Jánom Priadkom. V kategórii men´s physique nad 183 cm bolo poradie na stupňoch víťazov Ivan Ščibravý, Norbert Adamec, Lukáš Biňas. Celkovým víťazom kategórií physique sa stal Pavol Chodelka.

Súčasťou Mozolani Fitness Cup 2016 bola aj súťaž pre neregistrovaných pretekárov. V kategórii kulturistiky open zvíťazil Róbert Kaňuk, v kategórii bikini fitness Viktória Póczová.

Neregistrovaní pretekári sa predstavili na hlavnom pódiu a nie na expe, ako to bývalo po minulé roky. Na expe sa prezentovali firmy, predávajúce športové doplnky výživy a oblečenie.

Popoludnie v Žiline spestrili aj exhibičné vystúpenia kulturistov Norberta Zajaca v halloweenskej maske a Tomáša Tabačiara.

Norbert Zajac JokerNorbert Zajac


Tabačiar absTomáš Tabačiar back
Tomáš Tabačiar 


Mozolani Fitness Cup bol zároveň aj nominačnou súťažou na Majstrovstvá sveta vo fitness, ktoré sa konajú 11.–13. novembra 2016 v poľskom Bialystoku. Slovensko budú reprezentovať:

● Dominika Multáňová (fitness do 163 cm)

● Eva Bániková (fitness nad 163 cm)

● Elena Masaryková (bodyftness do 163 cm)

● Stanislava Tichá (bodyfitness do 166 cm)

● Lucia Košecká (bodyfitness nad 169 cm)

● Sabína Pleváková, Michaela Kanuščáková, Jana Kleinová (bikini fitness do 160 cm)

● Timea Trajteľová (bikini fitness do 166 cm)

● Veronika Guľášová, Martina Sedlárová (bikini fitness do 169 cm)

● Saskia Cakoci, Sandra Horňáková (bikini fitness do 172 cm)

● Olívia Pohanková (bikini fitness nad 172 cm)

 

Výsledky: 

fitness ženy
Fitness ženy (zľava): 5. Alexandra Kovalská, 4. Michaela Pavleová, 3. Eva Bániková, 6. Viktória Veselá, 1. Dominika Multáňová, 7. Nikoletta Hricová, 2. Kristína Juricová.


Dominika MultáňováDominika Multáňová 


Bodyfitness do 163 cm 850
Bodyfitness do 163 cm: 3. Iveta Kubeková, 5. Viktória Uszáková, 6. Petra Kubandová, 2. Veronika Faktorová, 1. Elena Masaryková, 4. Hana Rehorčíková, 7. Lenka Petrovská.


Elena Masaryková
Elena Masaryková


bodyfitness nad 163 cm
Bodyfitness nad 163 cm: 6. Viera Božíková, 5. Alžbeta Mokrá, 1. Lucia Košecká, 2. Stanislava Tichá, 3. Bianka Tóthová, 4. Zuzana Jašová.


Zilinia Košecká Logo
Lucia Košecká


bikini do 163
Bikini do 163 cm: 2. Michaela Kanuščáková, 4. Beáta Graňáková, 1. Sabína Pleváková, 5. Radka Szombathová, 3. Jana Kleinová, 6. Renáta Siposová.


S. Pleváková
Sabína Pleváková


bikini do 168
Bikini do 168 cm: 3. Viktória Kijovská, 2. Martina Sedlárová, 4. Janka Medunová, 6. Marcela Graňáková, 5. Daniela Mesarošová, 1. Timea Trajteľová.


Timea Trajtelova
Timea Trajteľová


bikini nad 168
Bikini nad 168 cm: 2. Veronika Guľašová, 3. Sandra Horňáková, 4. Jana Karnišová, 1. Olívia Pohanková, 5. Lucia Kristová, 6. Lujza Šimurdová.


Olívia Pohanková
Olívia Pohanková


bikini masters
Bikini masters: 2. Janka Medunová, 1. Sandra Horňáková, 3. Diana Kulichová.


Sandra Horňáková
Sandra Horňáková


pyhsique do 178 cm
Men´s physique do 178 cm: 5. Peter Satin, 1. Pavol Chodelka, 3. Kevin Horváth, 2. Patrik Spodniak, 4. Denis Hruška, 6. Marek Béress.


Zilina physique do 178 Logo
Pavol Chodelka


physique do 183 sestica
Men´s physique do 183 cm: 5. Petr Šorf, 2. Jakub Fabišík, 6. Tomáš Pecník, 3. Ján Priadka, 4. Filip Karšay, 1. Matúš Satin.


Matúš Satin
Matúš Satin


physique nad 183 cm
Men´s physique nad 183 cm: 2. Norbert Adamec, 4. Egon Doležal, 6. Dalibor Pudich, 3. Lukáš Biňas, 1. Ivan Ščibravý, 5. Richard Reissmuller.


scibravy
Ivan Ščibravý


kulturistika Open muži
Kulturistika muži: 4. Tomáš Ondrejech, 6. Dávid Majancsík, 1. Róbert Kaňuk, 3. Livius Ihnatišin, 2. Tomáš Sentinek, 5. Csaba Taliga.Róbert Kaňuk
Róbert Kaňuk


Zilina bikini open trio
Bikini ženy - open: 2. Lenka Šimková, 1. Viktória Póczosová, 3. Jana Remiašová.


bikini open
Viktória Póczosová