PORTÁL SPOLOČNEJ ČESKEJ A SLOVENSKEJ EDÍCIE ČASOPISU TVAROVANIE TELA – KONDIČNÝ TRÉNING – ŠPORTOVÁ VÝŽIVA – SUPLEMENTÁCIA FACEBOOKTWITTERINSTAGRAMYOUTUBE PINTERESTGOOGLE RSS ikona

top banner bg

Odoslať e-mailomVytlačiť
 

GP Slovakia 2016 v silovom trojboji mládeže

|foto: BORIS BÁRDOŠ

ipfJuniorský i seniorský rekord v benčprese plus absolútne prvenstvo v zápolení vekových kategórií do 23 rokov. Taká je bilancia účinkovania slovenského juniorského reprezentanta Lukáša Škriba na sobotňajšej (15. 10.) Grand Prix Slovakia v silovom trojboji dorastencov a juniorovv Častej neďaleko Bratislavy.

V súťaži podľa pravidiel IPF dosiahol pretekár klubu Orion Gym Partizánske kombinovaný súčet 850 kg. Zvíťazil ním nielen v kategórii nad 105 kg, ale – vzhľadom na svoju telesnú váhu 113,5 kg so ziskom 495,42 Wilksovho bodu – i v celkovom hodnotení všetkých 22 juniorov. Súčasťou Škribovho víťazného trojboja bol i benčpres 270 kg, ktorý predstavuje nové juniorské i seniorské slovenské maximum kategórie do 120 kg. V drepe zvládol Škrib 310 kg, v mŕtvom ťahu 270 kg.

V zápolení dorastencov do 19 rokov (20 pretekárov) dosiahol absolútne prvenstvo víťaz kategórie do 83 kg Matej Priščák z oddielu HTP Bardejov. Nadvíhal dovedna 567,5 kg (215, 132,5, 220), čo pri telesnej váhe 81,4 kg znamenalo zisk 383,28 bodu.

Celkovou víťazkou súťaže dorasteniek (5) sa stala Michaela Botková z oddielu Power Sport Zlatníky. Talentovaná zverenkyňa trénera Stanislava Janušku dosiahla trojbojový súčet 420 kg, čo jej pri telesnej váhe 90,9 kg vynieslo 361,44 bodu. I Botková pritom prepisovala tabuľky slovenských rekordov kategórie nad 84 kg, keď ustanovila nové juniorské maximá nielen v trojboji, ale i v drepe (162,5 kg) a v benčprese (112,5 kg).

V absolútnom poradí trojice účastníčok zápolenia do 23 rokov triumfovala novým slovenským juniorským rekordom kategórie do 72 kg (362,5 kg / 361,34 bodu) Alexandra Baladová z usporiadateľského klubu ŠK SPC Častá. Rekordnú hodnotu mal v jej podaní i mŕtvy ťah, v ktorom zvládla 152,5 kg.

Na organizačne výborne zvládnutej súťaži podľa pravidiel IPF v réžii viceprezidenta SAKFST pre silový trojboj Pavla Kovalčíka a oddielu SPC Častá sa predstavil nejeden mladý talent. Potešiteľná je široká mládežnícka základňa tradične v usporiadateľskom klube, v Zlatníkoch, v Senici, v Svätoplukove a v Bardejove, ale po novom i v Michalovciach či v Sabinove, kde je vidieť, že práca s mládežou patrí medzi priority a rysuje sa nejeden mladý talent.

VÝSLEDKY

absolutka juniori
Absolútne poradie – juniori (zľava): 2. Samuel Lederleitner, 1. Lukáš Škrib, 3. Marek Žiško, 4. Lukáš Jambor, 5. Štefan Majiroš.


absolutka dorastenci
Absolútne poradie – dorastenci (zľava): 2. Miroslav Bôžik, 1. Matej Priščák, 3. Branislav Bireš.

absolutka juniorky
Absolútne poradie – juniorky (zľava): 2. Soňa Fedoročková, 1. Alexandra Baladová, 3. Jana Ďurčáková.

absolutka dorastenky
Absolútne poradie – dorastenky (zľava): 2. Natália Mikulášová, 1. Michaela Botková, 3. Adriana Nilašová.

Lukáš Škrib

Škrib
Lukáš Škrib

Matej Priščák
Matej Priščák
Matej Priščák

M. Botková
Michaela Botková