PORTÁL SPOLOČNEJ ČESKEJ A SLOVENSKEJ EDÍCIE ČASOPISU TVAROVANIE TELA – KONDIČNÝ TRÉNING – ŠPORTOVÁ VÝŽIVA – SUPLEMENTÁCIA FACEBOOKTWITTERINSTAGRAMYOUTUBE PINTERESTGOOGLE RSS ikona

top logo 1 februar

Odoslať e-mailomVytlačiť

MČR v atletickém fitness mužů a žen a GP Fitness Motivace ve fitness dětí

|text a foto: ZDENĚK DRYÁK

V sobotu 8. října se v brněnské hale TJ Tesla Brno konalo Mistrovství ČR v atletickém fitness. Obnovené mistrovské soutěže v netradičním termínu se zúčastnilo 11 závodníků.

atletický fitness

Tato nedávno zařazená sportovní disciplína v sobě spojuje hodnocení svalového rozvoje a estetiky postavy a silových a vytrvalostních výkonů. Ty jsou prověřeny v počtu shybů na hrazdě, kliků na bradlech a času „ujetí“ určené vzdálenosti na veslovacím trenažéru.

veslo

Soutěž byla určena pro závodníky registrované i začínající (neregistrované). Ideálně se hodila k prověření funkčnosti postav typu men´s physique a většina účastníků již v této disciplíně závodila. Vítězem se stal Slávek Novotný, který úspěchy ve formování postavy zahájil v loňském roce vítězstvím v soutěži Do Formy s Muscle&Fitness 2015 v kategorii mužů od 26 do 35 let. Mezi finalisty brněnské soutěže byl i výrazný reprezentant v men´s physique Miroslav Kadlec.

Současně s MČR probíhala i pohárová soutěž ve fitness dětí GP Fitness Motivace, která byla i nominační na nadcházející Mistrovství Evropy ve fitness dětí konané 28. až 30. října v Budapešti. Ve třech kategoriích se představilo 16 dívek a 2 chlapci.