PORTÁL SPOLOČNEJ ČESKEJ A SLOVENSKEJ EDÍCIE ČASOPISU TVAROVANIE TELA – KONDIČNÝ TRÉNING – ŠPORTOVÁ VÝŽIVA – SUPLEMENTÁCIA FACEBOOKTWITTERINSTAGRAMYOUTUBE PINTERESTGOOGLE RSS ikona

top banner bg

Odoslať e-mailomVytlačiť
 

Strongman trénuje s crossfiterom

Víťaz World Strongest Man 2016 Brian Shaw sa dohodol na spoločnom tréningu s Benom Smithom, víťazom CrossFit Games 2015. V oboch športoch je dôležitá maximálna sila, preto tréning začali 8 sériami drepov do sedu s reťazami po 2 opakovania. Brian Shaw pri drepoch preferuje safety bar - zariadenie podobné jarmu.

Podľa Briana je tento drep viac podobný mechanike pohybov v súťažiach strongmanov ako dvíhanie ťažkých, neforemných predmetov. Okrem toho je safety bar šetrnejšia k pleciam a zápästiam, čo urýchľuje regeneráciu medzi tréningami.


Ďalej Brian a Ben pokračovali mŕtvymi ťahmi (3 x 8-10) a cvikmi na sedacie svaly a spodný chrbát. Ben Smith vyberal cviky do kondičnej časti tréningu. Dohodli sa na kombinácii 20 kalórií na veslovacom trenažéri a 15 swingow s kettlebellom. Cieľom bolo vykonať čo najviac opakovaní a kalórií v limite 10 min. Je to typický crosfittový metcon, ktorý má za úlohu rozvíjať pracovnú kapacitu organizmu. Úspech závisí od kondície a správneho rozloženia síl.

BrianShawMFBrian Shaw drepuje so safety bar. 


2 CF Ben Smith MF US WUebben kopieBen Smith