PORTÁL SPOLOČNEJ ČESKEJ A SLOVENSKEJ EDÍCIE ČASOPISU TVAROVANIE TELA – KONDIČNÝ TRÉNING – ŠPORTOVÁ VÝŽIVA – SUPLEMENTÁCIA FACEBOOKTWITTERINSTAGRAMYOUTUBE PINTERESTGOOGLE RSS ikona

top banner bg

Odoslať e-mailomVytlačiť
 

ACE: zlatí Pohanková, Varga, Furin a Beran

ifbbOkrem zápolenia profesionálov sa na Arnold Classic Europe 2016 predstavila aj amatérska vetva IFBB. Na pódium v španielskej Barcelone v dňoch 22. až 25. 9. nastúpili aj pretekári z Česka a Slovenska.

Z reprezentácie ČR sa najviac darilo kulturistom Jozefovi Furinovi (do 90 kg) a Pavelovi Beranovi (juniori), ktorí vo svojich váhových, respektíve vekových reláciách nenašli premožiteľov a zvíťazili. Mimochodom, Pavel Beran v zápolení juniorov porazil i Malťana Luka Debona, ktorý štartoval aj v open súťaži kulturistov a dokonca v nej dosiahol absolútne prvenstvo s právom na profesionálnu licenciu!

Cenný kov pre Česko získal i Lumír Štefek, bronzový v klasickej kulturistike nad 180 cm.

Do finálovej šestice sa z českých reprezentantov prebojovali ešte bikini fitnesky Jana Jeřábová (5. do 172 cm) a Jana Moleková (6. do 166 cm) a kulturisti Milan Bodlák (5. v masters nad 60 rokov) a Pavel Červinka (6. u juniorov).

Najvýraznejší úspech slovenskej výpravy prinieslo vystúpenie Olívie Pohankovej, ktorá zvíťazila v bikini fitness v kategórii nad 172 cm i absolútne, čo ju oprávňuje na profesionálnu licenciu.

Ďalšou zlatou do kolekcie cenných kovov pre SR prispel Andrej Varga v klasickej kulturistike do 175 cm. Tomáš Tabačiar si zo zápolení kulturistov do 95 kg odniesol striebro.

Varga
Andrej Varga


Jozef Furin kopie
Jozef Furin


Pavel Beran
Pavel Beran 


Olivia Pohankova overall
Olívia Pohanková


Tomáš Tabačiar
Tomáš Tabačiar