PORTÁL SPOLOČNEJ ČESKEJ A SLOVENSKEJ EDÍCIE ČASOPISU TVAROVANIE TELA – KONDIČNÝ TRÉNING – ŠPORTOVÁ VÝŽIVA – SUPLEMENTÁCIA FACEBOOKTWITTERINSTAGRAMYOUTUBE PINTERESTGOOGLE RSS ikona

top banner bg

Odoslať e-mailomVytlačiť

Na strongmanov v nedeľu do Trenčína

|text: PAVOL GUGA

sasimNa Trenčianskom hrade sa v nedeľu 18. septembra odohrá v poradí už 16. ročník tradičného siláckeho podujatia Meč Matúša Čáka. V nedeľu o 14. hodine sa na nádvorí trenčianskej dominanty zídu najsilnejší muži siedmich krajín stredoeurópskeho regiónu.

Z Poľska zavíta Rafal Kobylarz, ktorý sa tohto roku zúčastnil na kvalifikácii prestížnej súťaže World´s Strongest Man. Príde i najmasívnejší český strongman Čestmír Šíma (195 cm, 158 kg), z Bieloruska pricestuje 23-ročný Volodymyr Cyfra. Štartové pole doplní i ďalší mladík (21) Erik Karácsondi (190 cm, 150 kg) z Maďarska. Zo Srbska príde bojovať o rytiersku trofej Nemanja Tasić, druhý na Európskom pohári v Golčovom Jeníkove a minuloročný najsilnejší muž Rakúska. S ním príde i Rakúšan Ronald Knoll, perspektívny nováčik na strongman scéne.

Slovensko bude reprezentovať trojnásobný najsilnejší Slovák Igor Petrík. Má za sebou vydarenú sezónu, keďže na pretekoch, kde štartoval, bral zakaždým popredné umiestnenia. Divákom sa predstaví i legendárny šesťnásobný najsilnejší Slovák Branislav Golier. Obaja už získali trofej Meč Matúša Čáka, Braňo trikrát, Igor zatiaľ raz.

Na pretekárov čaká päť náročných testov sily. Dvíhanie 140-kilovej klady, mŕtve ťahy s osobným automobilom, prenášanie 150-kilového meča a páru 150-kilových kufrov, prevracanie 600 kg vážiacej pneumatiky a prehadzovanie 150-kilovej gule ponad horizontálnu priečku.

Pre divákov budú pripravené divácke súťaže s ľahším náčiním. Podujatie je organizované s podporou Trenčianskeho samosprávneho kraja.

nahladmec2016 stranka