PORTÁL SPOLOČNEJ ČESKEJ A SLOVENSKEJ EDÍCIE ČASOPISU TVAROVANIE TELA – KONDIČNÝ TRÉNING – ŠPORTOVÁ VÝŽIVA – SUPLEMENTÁCIA FACEBOOKTWITTERINSTAGRAMYOUTUBE PINTERESTGOOGLE RSS ikona

top banner bg

Odoslať e-mailomVytlačiť
 

Jay Cutler & Flex Wheeler o Mr. Olympia 2016 II.

V prvom videu bývalí profesionáli IFBB Jay Cutler a Flex Wheeler odpovedali na otázky týkajúce sa adeptov na víťazstvo na Mr. Olympia 2016 (16. - 17. 9. v Las Vegas) a návratu Kevina Levroneho. Druhý diel sa začína debatou o tom, či by na sto percent pripravený Big Ramy mohol vyhrať titul.


Jay: Ak by Big Ramy prišiel naozaj pripravený na 100 percent, mal vy vysoké šance na úspech. Čo sa týka množstva svalovej hmoty, je na tom lepšie ako ostatní pretekári, vrátane Phila Heatha.

Flex: Big Ramy sa zlepšuje z roka na rok a raz by mohol získať titul Mr. Olympia. Určite by bolo zaujímavé vidieť Ramyho v top forme, ako siaha na sošku Sandowa. Bolo by to ako sledovať Usaina Bolta pri behu.

Myslíte si, že by Flex Lewis mohol v budúcnosti prejsť z kategórie do 212 libier do open bodybuildingu?

Jay: Nemyslím si, že by Flex mohol pri svojej výške (meria len 166 cm) súperiť s pretekármi v open kategórii. Flex sa chystá získať svoj piaty titul v kategórii do 212 libier (96 kg), kde dominuje. Jeho nižšia postava by mohla byť určitým spôsobom hendikep, pretože ak by na ňu nabral ďalšiu hmotu, nevyzeralo by to dobre.

Flex: Aj keby prišiel perfektne pripravený, stále bude v nevýhode oproti vyšším pretekárom, ktorí na sebe môžu niesť o 15-20 kg hmoty v rovnakej kvalite a pri udržaní si rovnakých proporcii. Preto si myslím, že nad prechodom do open kategórie neuvažuje.

Máte svojho "čierneho koňa", ktorý by mohol preniknúť do top 6 alebo do top 10?

Jay: Josh Lenartowicz bol tretí na Arnold Classic v marci 2016. V top 6 by mohol byť aj Cedric McMillan. Z minuloročnej top 6 toho roku chýbajú Branch Warren a Dennis Wolf. Jedno z tých miest by mohol obsadiť aj Roelly Winklaar, ak príde v dobrej forme, prípadne Nathan DeAsha alebo ďalší mladí borci.

Flex: Za najväčší úspech sa považuje len víťazstvo, čo si uvedomujú všetci borci ašpirujúci na top 6. Či ste druhý alebo desiaty na svete, to v tej chvíli nerozhoduje.

Ak sa Phil Heath tento rok vyrovná počtom titulov (6) Dorianovi Yatesovi, koho z nich budete považovať za presvedčivejšieho víťaza?

Jay: Vyrastal som v ére Doriana Yatesa a myslím si, že ako víťaz bol dominantnejšou osobnosťou. Jeho postava bola iná, väčšia ako borci pred ním, čím určitým spôsobom posunul hranice.

Dorianovi pomáha aj povesť o jeho legendárnych tréningoch s maximálnou intenzitou. Bol to kulturista telom a dušou, ktorý len trénoval, jedol a spal. Po súťaži sa vrátil do Anglicka a počas roku ste o ňom prakticky nepočuli. Phil je v tomto smere otvorenejší, viac cestuje po svete a komunikuje s ľuďmi.

Flex: Vedú sa spory o tom, či si Dorian zaslúžil vyhrať všetky svoje tituly (napríklad v roku 1997 zvíťazil aj napriek takmer úplne odrhnutému tricepsu). Tiež si myslím, že Dorian bol dominantnejší. Porazil borcov, ktorí sú stále považovaní za najlepších bodybuilderov modernej éry (Kevin Levrone, Chris Cormier, Shawn Ray).