PORTÁL SPOLOČNEJ ČESKEJ A SLOVENSKEJ EDÍCIE ČASOPISU TVAROVANIE TELA – KONDIČNÝ TRÉNING – ŠPORTOVÁ VÝŽIVA – SUPLEMENTÁCIA FACEBOOKTWITTERINSTAGRAMYOUTUBE PINTERESTGOOGLE RSS ikona

top banner bg

Odoslať e-mailomVytlačiť

Kevin Levrone o návrate na Mr. Olympia!

|text: ERIK RÉDLI |foto z archívu: CHRIS LUND

Olympia logo 2016


Levrone 2 Olympia 2016

Presne o dva týždne odo dnes už bude všetko jasné – dovtedy experti i fanúšikovia extrémneho bodybuildingu po celom svete vzrušene debatujú o senzačnom comebacku veterána Kevina Levroneho na súťažné pódium. Má sa uskutočniť na Mr. Olympia 2016 v Las Vegas (16. – 17. 9.) – 13 rokov od jeho posledného štartu (6. miesto v roku 2003) na súťažných pódiách! Od organizátorov Olympia Weekendu dostal Kevin osobitné pozvanie a doposiaľ všetko nasvedčuje tomu, že to myslí vážne! Vo svojich 52 rokoch chce tak Kevin konkurovať omnoho mladším borcom. (Najmladší z nich, Cody Montgomery, ročník 1994 je o až o tri desaťročia mladší!)

V programe The Last Rep (Posledné opakovanie) serveru Ironmaglabs s bývalým profesionálom IFBB a moderátorom Bobom Chicerillom Kevin odpovedal na sériu otázok o svojom návrate a životnej filozofii. Z videa vyberáme:

Bob: Zostávajú dva týždne do show. Svoj návrat si ohlásil v máji. Ako si strávil uplynulé mesiace?

Kevin: Bolo to rušné obdobie. Väčšinu leta som strávil v posilňovni alebo prípravou na tréning.

Bob: Ako sa momentálne cítiš?

Kevin: Niekedy si hovorím, že na čo si sa to vlastne dal... V mojom veku už regenerácia prebieha pomalšie a dosť to cítim. Niekedy sa budím v noci na bolesť svalov a potom sa snažím dohnať spánok cez deň.

Ráno robím nalačno 45 minút kardia, potom beriem syna do školy a zamierim do gymu. Vždy som trénoval tvrdo a preto som väčšinou verný činkám. Vo fitnesscentre, kam chodím, však majú veľa moderného vybavenia, ktoré tiež využívam.

Bob: Vybavenie sa pomenilo, ale základné veci fungujú stále. Čo sa však vyvíja je nastavenie mysle. V čom je tvoj prístup iný, ako povedzme pred 20-timi rokmi.

Kevin: Nič s nezmenilo. V živote dosiahneš stav, odkedy je všetko to isté. Vrátiš sa k tej istej rutine, robíš tie isté cviky, ješ rybie filé. Zvykneš si rýchlo, pretože toto je to, čo ťa napĺňa.

Tak trochu sa svojím návratom pokúšam o malý zázrak a som si vedomý, že veľa ľudí o mne pochybuje. Snažím sa nabrať vnútornú silu, ktorá mi pomáha prekonať negatívne myšlienky. Ak sa príliš otvoríš kritike, stávaš sa zraniteľným. Ak však veríš v úspech, môžeš dosiahnuť takmer všetko v živote.

Bob: Od svojho odchodu v roku 2003 si skúšal rôzne veci: rocková kapela, film, podnikanie… Stále si však držíš dobrú formu. Dá sa vstúpiť dvakrát do tej istej rieky?

Kevin: Sú to príjemné spomienky! Ráno mám síce niekedy problémy dosiahnuť si na chrbát, kvôli svalovej horúčke, ale zvykám si. Najväčší problém mi spôsobuje spánok. V takmer každej polohe ma bolí nejaká svalová partia.

Bob: Budeš štartovať len na Mr. Olympia alebo sa chystáš aj na ďalšie súťaže?

Kevin: Mám nejaké ponuky. Stále je to otvorené, momentálne sa s tým nezaoberám. Určite by však bola škoda nezúžitkovať formu....

Za mojich čias zdvihol latku bodybuildingu Dorian Yates. Chlapík zo zamračeného Anglicka, trénujúci v studenej pivnici, ktorého sme poznali z čierno-bielych fotiek. Predstavoval trend hardcore bodybuildingu – chlapov, ktorý sa pripravovali na boj. O to isté sa snažím aj ja.

Po odchode zo súťažného bodybuildingu sa čosi z môjho života stratilo. Keď niečomu venujete toľko času, stane sa to súčasťou vášho života, súčasťou vás. Veľa som cestoval a venoval sa obchodným aktivitám. Stretol som ľudí, ktorí ma spoznávali a žiadali o rady. Uvedomil som si, že som pre tento šport niečo urobil a chcem v tom pokračovať. Snažím sa ísť ľuďom príkladom a ukázať im, že aj po päťdesiatke môže byť človek v dobrej forme.

Bob: Predstav si, že ťa vyvolali na prvé porovnávanie na Mr. Olympia 2016. Čo tipuješ, ktorí štyria pretekári tam budú okrem teba?

Kevin: Dexter Jackson, Phil Heath, Shawn Rhoden a Big Ramy. Je tam aj pár ďalších talentovaných borcov, ale väčšinou sú to mladší pretekári, ktorí ešte musia dozrieť.

Kevin: Bob, a čo si myslel ty, keď si prvý raz počul o mojom návrate?

Bob: Vždy som vedel, že zo všetkých borcov z 90-tych rokov má najväčšiu šancu vrátiť sa práve Kevin!

Levrone 1 Olympia 2016


Levrone Olympia 1


levrone Olympia 2016 4


 

Tradičný exkluzívny servis pred Mr. Olympia 2016 prináša aktuálne tohtoročné 9. číslo printového magazínu MUSCLE&FITNESS! 

Aktuality okolo Olympia Weekendu 2016 sledujte denne na našich webstránkach. Repoortéri MUSCLE&FITNESS budú opäť priamo v dejisku súťaží v Las Vegas!