PORTÁL SPOLOČNEJ ČESKEJ A SLOVENSKEJ EDÍCIE ČASOPISU TVAROVANIE TELA – KONDIČNÝ TRÉNING – ŠPORTOVÁ VÝŽIVA – SUPLEMENTÁCIA FACEBOOKTWITTERINSTAGRAMYOUTUBE PINTERESTGOOGLE RSS ikona

top banner bg

Odoslať e-mailomVytlačiť
 

Na M-SR strongmanov do 90 kg v nedeľu do Trenčína

|text: PAVOL GUGA

Rok 2016 je pre Slovenskú asociáciu silných mužov plný nových aktivít. Po meste Prešov či obci Kajal, kam siláci zavítali vôbec po prvý raz, pripravuje SASIM i historicky prvé majstrovstvá Slovenskej republiky silných žien či silákov, ktorých váha nepresiahne 90 kilogramov. Práve druhá zmienená súťaž sa koná už v nedeľu 4. septembra!

Dejiskom podujatia bude od 14. hodiny parkovisko v areáli Športhotela Ostrov, ktorý je na Ostrove v Zamarovciach-Trenčíne. Je určené pre borcov, ktorí sa zatiaľ výkonnostne necítia na Slovenský pohár (ktorý je bez váhových limitov), alebo pre nováčikov, ktorí chcú okúsiť šport silných mužov. V každom prípade však telesná váha pretekára nesmie presiahnuť 90 kilogramov. Vo svete je delenie do kategórií bežné, na zahraničných podujatiach vidíme i kategóriu do 80 kg či zrejme najzaujímavejšiu z „ľahších váh“ – kategóriu do 105 kg, v ktorej úspešne štartuje i známy český strongman a powerliftér Jiří Tkadlčík.

O usporiadanie tohto podujatia u nás sa pričinili najmä viceprezident SASIM Milan Gabrhel a bývalý úspešný trenčiansky strongman Tomáš Kollár, ktorí šampionát i zastrešujú.

Váženie pretekárov bude v Športhoteli deň vopred – v sobotu 3. septembra od 20. hodiny. Siláci budú mať v ten deň možnosť od 20:00 do 21:00 prispôsobiť svoju hmotnosť, aby vyhoveli stanovenému váhovému limitu.

Na silákov čaká päť náročných testov sily: výstup po „schodoch sily“ so 180kg a 220kg závažiami, dvíhanie gúľ (postupne 100, 100 a 130kg), viking press so 110kg, prevracanie 300 kg vážiacej pneumatiky (4 otočenia) a kombinácia nosenia vriec (2 x 100kg) a 100-kilovej gule.

Pre divákov sú pripravené divácke súťaže a občerstvenie.

Ubytovanie pre pretekárov bude zabezpečené v Športhoteli Ostrov, cena je upravená na 15€/osoba/noc bez raňajok, cena ubytovania s raňajkami bude 17€/osoba/noc.

Na aktuálnej súpiske figurujú i dvaja českí borci, čiže majstrovstvá Slovenska sa stávajú otvorenými pretekmi i pre zahraničných borcov.

Strongman 90 SR