PORTÁL SPOLOČNEJ ČESKEJ A SLOVENSKEJ EDÍCIE ČASOPISU TVAROVANIE TELA – KONDIČNÝ TRÉNING – ŠPORTOVÁ VÝŽIVA – SUPLEMENTÁCIA FACEBOOKTWITTERINSTAGRAMYOUTUBE PINTERESTGOOGLE RSS ikona

top banner bg

Odoslať e-mailomVytlačiť

Hasiči v Bratislave zdolávali 23 poschodí

|text a foto: ERIK RÉDLI

Dvojčlenné hasičské tímy testovali svoju zdatnosť v centre Bratislavy. V piatok 12. augusta sa konal Memoriál Vladimíra Ružičku – Schody 2016, nesúci meno príslušníka hasičského zboru Mesta Bratislava, ktorý zahynul počas služby v roku 1996.

SCHODY 2016


Práca hasičov si okrem odvahy a psychickej odolnosti vyžaduje aj dobru úroveň fyzickej kondície. Vybehnúť na 23. poschodie vo výstroji a s dýchacím prístrojom, ktorý váži vyše 10 kg, dá zabrať. Práve to bolo náplňou súťaže vo výškovej budove STU na Radlinského ulici. Od rána sa na okolitých parkoviskách zhromažďovali hasičské posádky zo Slovenska, českej republiky a aj ďalších krajín.

Víťazstvo vybojovala dvojica Jaroslav Chálany a Matúš Janovič z Maduníc, časom 2:47:11 min. Druhý skončili Martin Plšek z HZS ČR Olomoucky kraj a Lukáš Novák z HZS Pražský hrad časom 2:48:71 Len o pár stotín sekundy za nimi sa na treťom mieste sa umiestnila dvojica Dušan Plodr a Radek Kladiva z HZS CR Stredočeský kraj za 2:48:83 min.

Hasiči nikdy nevedia, akým prekážkam budú pri zásahu čeliť, preto sa musia spoliehať na všeobecnú prípravu, ktorá je povinnou súčasťou služby. V príprave na súťaž väčšina z nich zintenzívnila bežecké tréningy a behali aj do schodov v rôznych výškových budovách. Mnohí z nich pravidelne dvíhajú činky a nájde sa medzi nimi aj veľa vyznávačov moderných fitness trendov ako crossfit a streetworkout.

Dobrá fyzická kondícia má priamy súvis s pracovnou výkonnosťou človeka, a nielen u hasičov. Srdce a pľúca sa prispôsobujú záťaži a dodajú telu viac kyslíka, a tak si človek lepšie poradí aj so schodiskom alebo inými prekážkami.

hasiči SCHODY 2016


hasiči sa pripravujú na schodyHasiči sa pripravujú na schody. 


Po dobehnuti

Krátko po dobehnutí. 


Hasičské auto